تبیان، دستیار زندگی
پرویز پرستویی در یادداشتی از همگان خواست تا به سهم خود یاد و ختاطره شهدای حمله ناو آمریکایی وینسنس به ایرباس ایرانی در سال 67 را زنده نگاه دارند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فراخوان پرستویی برای گرامیداشت شهدای ایرباس ۶۵۵

پرویز پرستویی در یادداشتی از همگان خواست تا به سهم خود یادوخاطره شهدای حمله ناو آمریکایی وینسنس به ایرباس ایرانی در سال ۶۷ را زنده نگاه دارند.

پیشخوان خبر تبیان

پرویز پرستویی

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری مهر، در متنی که پرویز پرستویی بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون در آستانه ۱۲ تیرماه منتشر کرده آمده است:

هموطنان عزیزم

اکنون در استانه سالگرد شهادت بیش از ۲۹۰ مسافر بیگناه هواپیمای ایرباس کشورمان برفراز خلیج فارس هستیم. درسال ۱۳۶۷ با دستور کاپیتان ویل راجرز ماشه‌ای بر روی صفحه شلیک موشک‌های ناو فوق پیشرفته وینسنس فشار داده شد تا تمامی این هموطنان عزیزمان به ناگاه از صفحه رادار زندگیمان محو شوند.

در حال حاضر و پس از ۲۹ سال همچنان خانواده‌های شهدای این واقعه عزادارند و برای این جنایت محرز هرگز کسی در  آمریکا و جهان از آنان عذرخواهی نکرد و در عوض  و در این سال‌ها، کاپیتان ویل راجرز و هفت تن از دست اندرکاران این واقعه شوم، دلخوش به مدال‌های (ابراز شجاعت در عملیات رزمی) گرفته شده از ژنرال سالاران ارتش و دولتشان هستند.

پس بیاییم و در حرکتی مردمی خود همدرد این خانواده‌ها باشیم. قبلا پیشنهاد کردم که فرودگاه بندرعباس بیاد این شهدا نامگذاری شود تا بصورت رسمی علامت سوالی باشد این نامگذاری برای تمامی مسافران پروازهای جهانی بدین فرودگاه که متاسفانه پاسخی از سوی مراجع ذیربط دریافت نشد.

بهرحال امسال پیشنهاد می‌کنم که در سالروز ۱۲ تیر ماه و در  تمامی پروازهای داخلی و خارجی خلبانان کشورمان در پیام‌هایی خودجوش برای مسافرانشان نامی از  شهدای همکار شان در آن پرواز برده ویادشان را گرامی بدارند. و باز پیشنهاد می‌کنم هرکس که به ایران و مردمش عشق می‌ورزد عکس و متنی از این واقعه در صفحه خود قرار داده و دیگران را نیز بدین کار تشویق کند.

دوست من، خود ما باید به جهان ثابت کنیم که همچون سالگرد بمباران اتمی هیروشیما و... خون هموطنانمان ما نیز قابل معامله با هیچ توجیهی نیست، چه برسد که بدان خاطر مدالها داده شود. پس همگی در ۱۲ تیر کاری کنیم که این مدال‌ها در تاریخ جهان، به لکه ننگ تبدیل شوند.


منبع: خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .