تبیان، دستیار زندگی
مدیر واحد پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به افزایش غلظت ذرات معلق به دلیل وزش باد شدید و احتمال وقوع پدیده گرد و غبار از برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس طی فردا خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گرد و غبار به پایتخت می‌رسد

مدیر واحد پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به افزایش غلظت ذرات معلق به دلیل وزش باد شدید و احتمال وقوع پدیده گرد و غبار از برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس طی فردا خبر داد.

پیشخوان خبر تبیان
گردوغبار

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا ؛حسین شهبازی  در مورد شرایط کیفی هوای تهران طی امروز و فردا اظهار کرد: بر اساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، شرایط کیفی هوای شهر تهران طی امروز(۱۱ تیرماه) در محدوده مرزی بین شرایط سالم و ناسالم برای گروه‌های حساس خواهد بود و انتظار می‌رود همراه با افزایش نسبی غلظت ذرات معلق به دلیل وزش باد شدید و احتمال وقوع پدیده گرد و غبار، وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق پایتخت در روز دوشنبه (۱۲ تیرماه) در آستانه شرایط نامطلوب برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

وی افزود: پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی طی امروز نسبت به روزهای پیشین است و در برخی ساعات بعدازظهر وزش باد شدید به بزرگی  ۸ تا ۱۰ متر بر ثانیه از سمت نواحی جنوب شرقی انتظار می‌رود.

مدیر واحد پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در ادامه گفت: با تداوم این شرایط در روز دوشنبه، در برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید به بزرگی ۵ تا ۸ متر بر ثانیه از سمت نواحی جنوب شرقی پیش‌بینی می‌شود و با کاهش میزان ناپایداری جوی در روز سه‌شنبه (۱۳ تیرماه)، از سرعت باد کاسته می‌شود و وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه در برخی ساعات دور از انتظار نیست.

وی تاکید کرد: دمای تهران طی دو روز آینده افزایش نسبی خواهد یافت.

شهبازی در پایان با اشاره به شاخص کیفی هوای تهران اظهار کرد: شاخص کیفیت هوا در تهران طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ صبح امروز ۱۰۳ و در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس بود و در شرایط کنونی تهران با شاخص ۱۰۱ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.


منبع: ایسنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .