تبیان، دستیار زندگی
ترتیل کامل قرآن با صدای «حنانه خلفی»، حافظ نابغه قرآنی که پیش از تشرّف به سن تکلیف، در دیداری با مقام معظم رهبری، اجازه شرعی انتشار «قرائت ترتیل»­اش را گرفته بود، منتشر شد.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مجوز انتشار صوت قرآن برای دختر نابغه ایرانی + فیلم

ترتیل کامل قرآن با صدای «حنانه خلفی»، حافظ نابغه قرآنی که پیش از تشرّف به سن تکلیف، در دیداری با مقام معظم رهبری، اجازه شرعی انتشار «قرائت ترتیل»‌اش را گرفته بود، منتشر شد.

شکوری_شبکه تخصصی قرآن تبیان

حنانه خلفی

پرورش نسل توحیدی و ظهور استعدادهای درخشان در زمینه حفظ قرآن کریم، یکی از برکات حسنه جمهوری اسلامی است که در سایه‌ی عنایات حضرت باری و رهنمودهای داهیانه ولی امر مسلمین صورت گرفته است.

از جمله نوابغ جهان اسلام که توانسته نقش آیات حضرت رحمان را در سینای سینه‌اش، برجسته کند، حنانه خلفی است که توانمندی و تبحرش را در مسابقات مختلف قرآن به بوته آزمون گذاشته  و انبوهی از افتخارات قرآنی را در پرونده دارد.

حنانه خلفی هفت ساله بوده که در سی و هفتمین مسابقات سراسری قرآن (سال 93) شرکت کرده و مفتخر به کسب مقام نخستین حافظ برتر در رده شکوفه ها شده است.

در پایان همان سال، در دیداری با رئیس جمهور، کلید یک دستگاه پراید را از دکتر روحانی، هدیه گرفته اما می گوید هیچ چیز برایش، هیجان انگیزتر از دیدار با مقام معظم رهبری نبوده که بالاخره، این آرزویش نیز در روز 27 آبانماه ماه سال 94، محقق شده است.

پدر حنانه درباره ماجرای دیدار حنانه با رهبر انقلاب می‌گوید: «ابتدا حنانه به حضور رهبر معظم انقلاب معرفی و عنوان شد: او حافظ قرآن است. فرمودند: حافظ کل؟ گفته شد: آری.

ایشان رو کردند به دخترم و گفتند: از هر قسمت قرآن که می خواهی، بخشی را تلاوت کن. به ایشان گفته شد تا از او سؤال نفرمائید قرائت نمی کنند. ایشان نیز صفحه 142 قرآن کریم و قسمتی از آیات سوره انعام را سؤال فرمودند. حنانه تقریبا نصف صفحه را خواندند و رهبر نیز هنگام تلاوتش، پیوسته او را مورد نوازش و تشویق های معنوی قرار می دادند به گونه ای که تا انتهای تلاوتش او را با گفتن ماشاءالله تشویق می کردند».

مقام معظم رهبری، ضمن تشویق حنانه از وی می‌خواهد که در کنار حفظ، به معانی آیات هم بپردازد. او هم همانجا قول می‌دهد که روی ترجمه قرآن کار کند و وقت بگذارد.

در پایان همان سال، در دیداری با رئیس جمهور، کلید یک دستگاه پراید را از دکتر روحانی، هدیه گرفته اما می گوید هیچ چیز برایش، هیجان انگیزتر از دیدار با مقام معظم رهبری نبوده که بالاخره، این آرزویش نیز در روز 27 آبانماه ماه سال 94، محقق شده است.

در همان دیدار، مادر حنانه نیز فرصت را غنیمت می‌شمارد و خواسته ای را به صورت سوال با رهبر انقلاب در میان مینهد و می گوید: «ما در جلسات زیادی برای اجرای برنامه شرکت می کنیم از ما لوح فشرده تلاوت با صدای حنانه را می خواهند اشکال ندارد که آن را ضبط کنیم و در اختیار دیگران قرار دهیم؟»، که پاسخ می شنود: «اشکالی ندارد».

پس از اجازه شرعی ولی امر مسلمین، تولید نسخه صوتی ترتیل کل قرآن کریم با صدای حنانه در دستور کار قرار گرفت و آذرماه سال گذشته بود که این محصول ارزشمند، توسط صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رونمایی گردید اما عرضه نهایی آن در جامعه بر عهده مؤسسه فرهنگی ـ قرآنی پیروان امام هادی(ع) واگذار گردید.

حالا بنا بر اعلام روابط عمومی این موسسه، ترتیل کامل قرآن با صدای حنانه خلفی، در قالب یک حلقه DVD، با قیمت پنج هزار تومان، آماده شده و قابل عرضه به خانواده‌ها و توزیع در محافل قرآنی است.

در پایان شما را میهمان می کنیم به استماع ترتیل آیاتی از سوره مبارکه «الرحمن» با صدای «حنانه خلفی»