تبیان، دستیار زندگی
همه ی ما می دانیم که ورزش، یکی از کلیدهای تناسب اندام و سلامتی است. اما چیزی که بعد از ورزش می خورید بینهایت اهمیت دارد. احتمالاً دوست ندارید با انتخاب های نادرست غذایی، تلاش های ورزشی تان را خنثی کنید! برای همین در این مطلب، توصیه های مفیدی برایتان داریم
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بهترین چیزهایی که می‌توان بعد ورزش خورد

همه‌ی ما می‌دانیم که ورزش، یکی از کلیدهای تناسب اندام و سلامتی است. اما چیزی که بعد از ورزش می‌خورید بینهایت اهمیت دارد. احتمالاً دوست ندارید با انتخاب‌های نادرست غذایی، تلاش‌های ورزشی‌تان را خنثی کنید! برای همین در این مطلب، توصیه‌های مفیدی برایتان داریم.

مریم مرادیان _ بخش تغذیه و آشپزی تبیان

ماگ تخم مرغ

تخم مرغ

سفیده تخم مرغ، کم کالری و پر از پروتئین کم‌چربی است. اما چه کسی بعد از ورزش حوصله‌ی درست کردن املت را دارد؟ شما یک چیز فوری و ساده می‌خواهید! شما می‌توانید در عرض چند دقیقه یک تخم مرغ آب پز آماده کرده و همراه با خیلی چیزهای لذیذ دیگر میل کنید. مثلاً همراه با پنیر کم‌چرب!

اسموتی

اسموتی

نوشیدن یک اسموتی کم کالری و سرشار از پروتئین، یک راه عالی برای تجدید انرژی بعد از یک جلسه تمرین است که بدنتان را آب‌رسانی نیز می‌کند. می‌توانید شیر بادام شیرین نشده را با میوه‌ی منجمد (بدون قند اضافه)، ماست کم‌چرب، خرده‌های یخ، یک شیرین‌کننده‌ی طبیعی و کمی پودر پروتئین، یک اسموتی خوشمزه درست کنید.

سیب و بادام زمینی

تکه‌های سیب با کره بادام‌زمینی

این دو، دو عنصر کامل برای یک اسنک سالم هستند. سیب، کم‌کالری و راضی کننده است و مقادیر قابل توجهی فیبر دارد که می‌تواند بدنتان را بعد از تمرین، سوخت‌رسانی کند. ضمناً ترد و لذیذ هم هست. روی برش‌های سیب، کره‌ی بادام‌زمینی بمالید و میل کنید، نوش جان!

پنکیک

پنکیک

پنکیک فقط برای صبحانه نیست. پنکیکی که با مواد درست و سالم درست شود، فیبر و پروتئین خوبی دارد.

پنیر کاتیج

پنیر کاتیج با میوه

پنیر کاتیج یک اسنک مفید و کلاسیک است که طعم بسیار خوبی هم دارد. می‌توانید پنیر کم‌چرب کاتیج را با کمی وانیل و یک شیرین‌کننده‌ی بدون کالری میل کنید، برای تاپینگ هم می‌توانید از تمشک آبی، تمشک سیاه و توت فرنگی استفاده کنید، یا اگر این میوه‌ها را در دسترس ندارید، می‌توانید از هر نوع میوه‌ی خرد شده کمک بگیرید.


مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.