تبیان، دستیار زندگی
وحید نوری نماینده وزن ۹۰- کیلوگرم تیم ملی جودو کشورمان در نخستین مبارزه خود مقابل حریف چینی شکست خورد و از گردونه رقابت ها حذف شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پرونده تیم پنج نفره جودو با یک برنز بسته شد

وحید نوری نماینده وزن ۹۰- کیلوگرم تیم ملی جودو کشورمان در نخستین مبارزه خود مقابل حریف چینی شکست خورد و از گردونه رقابت‌ها حذف شد.

پیشخوان خبر تبیان
جودو

به گزارش  تبیان به نقل از خبرگزاری فارس، رقابت‌های جودوی جایزه بزرگ در حالی از صبح روز (جمعه) به میزبانی چین آغاز شده است که تیم ملی ایران با ترکیب 5 ملی پوش در این مسابقات حضور پیدا کرده است. تیم ملی جودو ایران پیش از اعزام به مسابقات جایزه بزرگ چین به مدت دو هفته در اردوی مشترک ژاپن حضور داشت.

در دومین روز از مسابقات جایزه بزرگ جودو، مهدی فتحی‌پور نماینده وزن 73- کیلوگرم کشورمان، در دور اول مسابقات مقابل نماینده چک ایپون شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در ادامه مسابقات بریمانلو دیگر نماینده کشورمان در این وزن بود که او نیز دور اول به مصاف نماینده قزاق رفت و با شکست حریف خود به دور بعدی راه یافت. بریمانلو دور دوم جودوکاری از کشور اوکراین را شکست داد. وی در دور سوم مقابل نماینده روسیه شکست خورد و به جدول شانس مجدد راه‌ یافت.

بریمانلو در جدول شانس مجدد به مصاف نماینده هلند رفت و حریف خود را شکست داد. وی برای رسیدن به مدال برنز به مصاف نماینده بلژیک رفت و با شکست این جودوکار به مدال برنز دست یافت.

در وزن 81- کیلوگرم نیز سعید ملایی دور اول با قرعه استراحت روبرو بود، دور دوم نماینده گرجستان را شکست داد. ملایی دور سوم مقابل حریف مجارستانی در یک دقیقه و 38 ثانیه ایپون شد و به جدول شانس مجدد راه‌ یافت. وی در جدول شانس مجدد به مصاف حریف روسی رفت و در دو دقیقه ایپون شد و از گردونه رقابت‌ها حذف شد.

در دومین روز از مسابقات جایزه بزرگ جودو، مهدی فتحی‌پور نماینده وزن 73- کیلوگرم کشورمان، در دور اول مسابقات مقابل نماینده چک ایپون شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

محمد رشنونژاد نماینده وزن 60- کیلوگرم تیم ملی ایران روز (جمعه)به عنوان نخستین نماینده ایران در دور اول با قرعه استراحت روبرو بود. رشنونژاد در اولین مبارزه خود به مصاف "تورنیک" از هلند رفت و در وقت اضافه و امتیاز طلایی توانست برنده مسابقه شود. وی در دور بعد به مصاف "شی شی می" از ژاپن رفت که در زمان کمتر از سه دقیقه یک امتیاز وازاری از دست داد و ایپون شد.

"رشنونژاد" در جدول رپه شارژ با "رستم ابرایف" از قزاقستان مبارزه کرد و پس از ایپون کردن این جودوکار مقابل نماینده روسیه شکست خورد و به عنوان پنجمی دست یافت.

وحید نوری نماینده وزن 90-کیلوگرم تیم ملی مردان امروز در روز پایانی این مسابقات در نخستین مبارزه خود به مصاف نماینده چین رفت و با شکست مقابل حریف خود از گردونه رقابت‌ها حذف شد.

این دوره از رقابت‌ها با حضور 226 جودوکار از 26 کشور به مدت سه روز برگزار خواهد شد. تیم ملی ایران با ترکیب 5 جودوکار پیش از حضور در این رقابت‌ها در اردوی مشترک ژاپن حضور داشت.

منبع: فارس

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .