تبیان، دستیار زندگی
مدیرکل دفتر نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی از زمان ثبت سفارش انفرادی و گروهی کتاب های پایه اول دوره ابتدایی از 15 تیر تا 17 شهریور ماه خبر داد...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

15تیر تا 17 شهریور» زمان ثبت سفارش کتاب کلاس اولی ‌ها

15تیر تا 17 شهریور» زمان ثبت سفارش کتاب کلاس اولی ‌ها

مدیرکل دفتر نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی از زمان ثبت سفارش انفرادی و گروهی کتاب‌ های پایه اول دوره ابتدایی از 15 تیر تا 17 شهریور ماه خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران ،لیدا نیک ‌روش مدیرکل دفتر نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی در خصوص «نحوه ثبت سفارش کتاب ‌های درسی دوره ابتدایی»، اظهار داشت: ثبت سفارش انفرادی و گروهی کتاب ‌های پایه اول دوره ابتدایی از 15 تیر تا 17 شهریور ماه انجام می ‌شود .

وی ادامه داد: اصلاح سفارش کتاب در دوره ابتدایی و از پایه اول تا ششم صورت می‌ گیرد؛ به این معنی که اگر منطقه زندگی دانش ‌آموزان تغییر پیدا کرد، این دانش ‌آموزان می ‌توانند از 15 تیر تا 17 شهریور ماه، اطلاعات در سامانه را اصلاح کنند؛ چراکه اگر اطلاعات آن ها بر اساس جابجایی مدرسه تغییر کرده است، باید آن را جابجا کنند و در غیر این صورت کتاب این دانش ‌آموزان به همان نشانی ثبت‌نام اولی که انجام داده ‌اند، ارسال می ‌شود؛ در نتیجه تأکید داریم اگر مدرسه، منطقه و استان دانش ‌آموزان تغییر کرد، نسبت به اصلاح این اطلاعات در سامانه www.irtextbook.com اقدام کنند .

مدیر کل دفتر نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی با اشاره به ثبت سفارش کتاب‌ های پایه هشتم و نهم مدارس استعدادهای درخشان، گفت: ثبت سفارش گروهی و انفرادی دانش ‌آموزان پایه هشتم و نهم این مدارس، از 19 فروردین شروع شد و تا 15 خرداد ماه ادامه داشت اما ثبت اطلاعات کتاب دانش ‌آموزان پایه هفتم نیز مانند پایه اول ابتدایی که ورودی های جدید هستند با تأخیر و از 15 تیر تا 17 شهریور ماه انجام خواهد شد .

نیک ‌روش در خصوص «گلایه خانواده‌ ها از عدم ثبت به موقع اطلاعات دانش ‌آموزان کلاس اول  در سامانه سناد و اختلال در فرایند دریافت کتاب ‌های درسی»، تصریح کرد: این دانش‌ آموزان باید به مدرسه مراجعه کنند تا مدیران مدارس هرچه زودتر اطلاعات آن ها را وارد کنند؛ ضمن اینکه امسال در سامانه، راهنمای تصویری ایجاد شده است که تمام مراحل ثبت‌ نام را برای دانش ‌آموزان و اولیای آن ها نمایش می ‌دهد تا آن ها مشکلی برای ثبت ‌نام نداشته باشند.

مرکز یادگیری سایت تبیان، تنظیم: زینب شاه مرادی