تبیان، دستیار زندگی
کانون توسعه فرهنگی کودکان مسابقه کتاب معرفی کنید و جایزه بگیرید را در کتابخانه های مناطق محروم روستایی برگزار می کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مسابقه «کتاب معرفی کنید و جایزه بگیرید!»

کانون توسعه فرهنگی کودکان مسابقه «کتاب معرفی کنید و جایزه بگیرید!» را در کتابخانه‌های مناطق محروم روستایی برگزار می‌کند.

پیشخوان خبر تبیان

کتاب

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، در خبر برگزاری این مسابقه عنوان شده است: یکی از راه‌های تشویق کودکان به کتاب‌خوانی این است که بتوانند دربارۀ کتابی که خوانده اند در جمع همسالان یا بزرگ‌ترها صحبت کنند. بر همین اساس برای تشویق کودکان و نوجوانان عضو کتابخانه‌های کانون توسعه فرهنگی کودکان، طرح «کتاب معرفی کنید و جایزه بگیرید!» در طول تابستان در کتابخانه‌های مناطق محروم اجرا می‌شود.

این طرح در سه گروه سنی ۷ تا ۹ سال، ۱۰ تا ۱۲ سال و ۱۳ تا ۱۵ سال و در دو گروه دختران و پسران در کتابخانه‌های روستایی مناطق محروم اجرا می‌شود. در این طرح ابتدا کتابدار از بین اعضای ۷ تا ۱۵ سال سه گروه دختر و سه گروه پسر تشکیل می‌دهد، سپس آموزش‌های اولیه، همچون آشنایی با عناصر داستان، چگونه خواندن و یادداشت برداشتن و دربارۀ چه نکاتی صحبت کردن را به آن‌ها آموزش می‌دهد. در این طرح خود اعضای گروه داور هستند و هر گروه با امتیازهایی که به هر معرفی می‌دهند، از بین خود بهترین معرفی را انتخاب می‌کنند.

در این طرح ابتدا کتابدار از بین اعضای ۷ تا ۱۵ سال سه گروه دختر و سه گروه پسر تشکیل می‌دهد، سپس آموزش‌های اولیه، همچون آشنایی با عناصر داستان، چگونه خواندن و یادداشت برداشتن و دربارۀ چه نکاتی صحبت کردن را به آن‌ها آموزش می‌دهد.

جایزۀ این طرح در هر گروه سنی، کارت هدیۀ ۵۰۰۰۰ تومانی است که در پایان تابستان با برگزاری جشنی در هر کتابخانه به نفرات برگزیده اهدا می‌شود. چنان‌چه مایلید در راه ترویج خواندن همراه با درک مفهوم قدمی بردارید، می‌توانید هدیه‌تان را به حساب شماره ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۰۶۰۰۴۲ نزد بانک ملت بهنام کانون توسعه فرهنگی کودکان واریز و تصویر فیش واریزی را به شمارۀ ۰۹۰۱۵۱۴۹۲۰۹ از طریق تلگرام ارسال کنید.

کانون توسعه فرهنگی کودکان با هدف بالا بردن سطح دانش عمومی و اعتلا و گسترش فرهنگ زندگی برای کودکان، به‌ویژه کودکان نقاط محروم کشور در سال ۱۳۸۰ تأسیس شده است.

منبع: ایسنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .