تبیان، دستیار زندگی
رئیس کل دادگستری استان تهران می گوید به جرایم انتخاباتی استانداران و فرماندارانی که اخیراً هم به دادسرا احضار شدند، در دادگاه های ویژه رسیدگی می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رسیدگی به جرایم انتخاباتی استانداران در شعب ویژه

رئیس کل دادگستری استان تهران می‌گوید به جرایم انتخاباتی استانداران و فرماندارانی که اخیراً هم به دادسرا احضار شدند، در دادگاه‌های ویژه رسیدگی می‌شود.

پیشخوان خبر تبیان
غلامحسین اسماعیلی

به گزارش تبیان به نقل از تسنیم ؛غلامحسین اسماعیلی در پاسخ به این سئوال که آیا پرونده‌های استانداران و فرمانداران که در ارتباط با جرایم انتخاباتی تشکیل شده بود، منتهی به صدور کیفرخواست شده است یا خیر اظهار کرد: هنوز پرونده‌ها در دادسرا مطرح رسیدگی است و کیفرخواستی به محاکم دادگستری تهران ارسال نشده است.

رئیس کل دادگستری استان تهران اضافه کرد: البته تدابیری اتخاذ شده تا با تعیین شعب ویژه در دادگاه‌ها، در صورت صدور کیفرخواست، با رعایت ضوابط و مقررات قانونی و  در اسرع وقت به موارد رسیدگی شود.

اسماعیلی در پاسخ به این سئوال که از 6 استاندار احضار شده به دادسرا که پیشتر سخنگوی قوه‌قضائیه خبر داده بود، همگی در بازپرسی حضور یافتند یا خیر گفت: احضارها توسط دادسرا انجام شده و اطلاعی درباره محتوای جلسه دادسرا ندارم.

این مقام مسئول قضایی در پاسخ به سئوال دیگری در خصوص آخرین وضعیت پرونده قائم مقام سابق آستان قدس رضوی که پیشتر حجت‌الاسلام رئیسی تولیت آستان از ارسال آن به دادگستری تهران خبر داده بود نیز گفت: این پرونده در دادسرای تهران مطرح و هنوز منتهی به قرار نشده است.


منبع: تسنیم

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .