تبیان، دستیار زندگی
از تو مى پرسند چه انفاق كنند؟ بگو: هر مالى كه مى بخشید [بهتر است ] به پدر و مادر و خویشان و یتیمان و تنگدستان و به راه مانده انفاق كنید، و هر كار خیرى كنید بى شك خدا به آن آگاه است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

افرادی که در انفاق اولویت دارند

از تو مى‌پرسند چه انفاق كنند؟ بگو: هر مالى كه مى ‌بخشید [بهتر است‌] به پدر و مادر و خویشان و یتیمان و تنگدستان و به راه مانده انفاق كنید، و هر كار خیرى كنید بى ‌شك خدا به آن آگاه است.

بخش قرآن تبیان
انفاق

یسْأَلُونَكَ مَاذَا یُنفِقُونَ ۖ قُلْ مَا أَنفَقْتُم مِّنْ خَیْرٍ فَلِلْوَالِدَیْنِ وَالْأَقْرَبِینَ وَالْیَتَامَىٰ وَالْمَسَاكِینِ وَابْنِ السَّبِیلِ ۗ وَمَا تَفْعَلُوا مِنْ خَیْرٍ فَإِنَّ اللَّـهَ بِهِ عَلِیمٌ ﴿بقره/ ٢١٥﴾

از تو مى ‌پرسند چه انفاق كنند؟ بگو: هر مالى كه مى ‌بخشید [بهتر است‌] به پدر و مادر و خویشان و یتیمان و تنگدستان و به راه مانده انفاق كنید، و هر كار خیرى كنید بى ‌شك خدا به آن آگاه است.

هر چیزی که انفاق کنید نیکوست، اما توجه داشته باشید که اولویت در انفاقتان به ترتیب، پدر و مادر، نزدیکان، یتیمان، مستمندان و در راه ماندگان باشد.

سوال این بوده است که از چه چیزی انفاق کنیم؟ ولی پاسخ، مربوط به موارد مصرف انفاق است.

بدین لحاظ می فرماید: هر چیزی که انفاق کنید نیکوست، اما توجه داشته باشید که اولویت در انفاقتان به ترتیب، پدر و مادر، نزدیکان، یتیمان، مستمندان و در راه ماندگان باشد.
منبع:

برگرفته از تفسیر یک جلدی مبین ؛ به نقل از کانال تلگرام استاد بهرامپور