تبیان، دستیار زندگی
قرار است اجرای هر شب این کنسرت از لحاظ موسیقی، تدارکات و صحنه پردازی، با شب دیگر متفاوت باشد، تا این امکان برای علاقه مندان فراهم شود که بتواند هر شب، اجرای متفاوتی را نسبت به شب های گذشته تجربه کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

هر شب کنسرت «آواز پارسی» متفاوت با قبل است

‎قرار است اجرای هر شب این کنسرت از لحاظ موسیقی، تدارکات و صحنه‌پردازی، با شبِ دیگر متفاوت باشد، تا این امکان برای علاقه‌مندان فراهم شود که بتوانند هر شب، اجرای متفاوتی را نسبت به شب‌های گذشته تجربه کنند.

پیشخوان خبر تبیان

کنسرت

‎به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، حافظ ناظری - آهنگساز - با اشاره به لزوم حضور یک راوی یا نقال در اجراها طبق سنت باستانی شاهنامه‌خوانی، ادامه داد: در هر شب از کنسرت‌های «آواز پارسی» که با همراهی استاد شهرام ناظری اجرا می‌شود، یکی از مشاهیر و چهره‌های برجسته فرهنگی و هنری کشور، که از ماه‌ها پیش برای حضورشان برنامه‌ریزی شده است، به‌عنوان راوی‌های برنامه، ما را در این اجراها همراهی خواهند کرد. نام آن‌ها را برای حفظ احترام این بزرگان و به‌عنوان شگفتی برنامه باقی خواهم گذاشت و در آینده نزدیک اعلام خواهم کرد.

او درباره‌ دیگر برنامه‌های ویژه اجرای «آواز پارسی» به استفاده از «ویدئو مپینگ» اشاره کرد و گفت: در این حوزه قبلا نیز تلاش‌های بسیاری شده است، ولی ما برای این پروژه سعی داریم از تجربیات تیمی حرفه‌ای و با سابقه، برای ارائه شکلی صحیح و اصولی از ویدئو مپینگ که تا به حال کمتر در ایران اتفاق افتاده و مهندسی بین هنر طراحی صحنه با ویدئو و تصویر است، بهره ببریم.

‎خالق اثر «ناگفته» ضرورت حفظ لحن آواز فارسی را هدف اصلی‌ در پروژه جدیدش دانست و اظهار کرد: ‎به‌عنوان فرزند کوچک ایران، همیشه حفظ نام و اصالت‌های حقیقی ایران را بر خود واجب دانسته‌ام و افتخار می‌کنم که بعد از به اتمام رساندن اولین قسمت پروژه ناگفته، امروز فصل جدیدی را آغاز خواهیم کرد که بیشتر یک نیاز است تا یک اتفاق و این نیاز حفظ و گسترش آواز حقیقی ایرانی با لحن پارسی و به دور از الحان عربی است که امروز بیشتر آواز ایرانی را تحت تاثیر خود قرار داده است.

براساس این گزارش، بلیت‌فروشی پروژه‌ «آواز پارسی، افسانه و مهر» با حضور شهرام ناظری و فرزندش - حافظ ناظری - از دهم تیرماه آغاز شده است.


منبع: ایسنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .