تبیان، دستیار زندگی
اردوی تیم ملی فوتبال امید به دلیل افزایش بازیکنان غایب یک روز زودتر از موعد تعطیل شد تا در فاصله ۱۸ روز مانده تا شروع مرحله مقدماتی قهرمانی فوتبال زیر ۲۳ سال آسیا، کادر فنی این تیم برای حل مشکل، جلسه ای را با مسئولان فدراسیون فوتبال درخواست کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بحران زودرس در تیم ملی فوتبال امید

اردوی تیم ملی فوتبال امید به دلیل افزایش بازیکنان غایب یک روز زودتر از موعد تعطیل شد تا در فاصله ۱۸ روز مانده تا شروع مرحله مقدماتی قهرمانی فوتبال زیر ۲۳ سال آسیا، کادر فنی این تیم برای حل مشکل، جلسه‌ای را با مسئولان فدراسیون فوتبال درخواست کند.

پیشخوان خبر تبیان
فوتبال

به گزارش  تبیان به نقل از ایسنا، اردوی تیم ملی فوتبال امید در حالی یک روز زودتر از موعد مقرر تعطیل شده که زمان بسیار کوتاهی تا شروع رقابت‌های مقدماتی قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا باقی مانده است.

پیش از آغاز اردو، کادر فنی تیم ملی ۲۶ بازیکن را به تیم ملی دعوت کرد که از این بین ۱۲ بازیکن به تیم ملی ملحق نشدند و از طرفی در طول اردو هم دو بازیکن سایپا و گسترش فولاد به باشگاه‌های خود بازگشتند. همچنین رضا شکاری و مهدی امینی بازیکنان روستوف و سپاهان نیز با مصدومیت در اردو حاضر بودند که این موضوع دست کادرفنی را برای انجام تمرینات تاکتیکی خالی گذاشت و در نهایت آنها تصمیم به تعطیل کردن اردوی نخست گرفتند.

در ابتدای این اردو، استقلال (امید نورافکن، مهدی قائدی و سیدمجید حسینی)، پرسپولیس (صادق محرمی)، سایپا (محمد سلطانی‌مهر و علی قلی‌زاده)، صنعت نفت (ساکی)، پدیده (محمد آقاجان‌پور)، ذوب‌آهن (نیما طاهری)، سپاهان (سرلک) و ... اجازه حضور این بازیکنان را در تمرین تیم ملی ندادند.

برنامه‌ریزی فدراسیون فوتبال برای این تیم صعود به المپیک ۲۰۲۰ توکیو است و به همین دلیل از تیم زیر ۲۰ سال در رقابت‌های زیر ۲۳ سال استفاده می‌کند و در این مدت زمان سعی دارد تجربه بازیکنان را با تمرینات و بازی‌های بیشتر افزایش دهد که عملا با غیبت بازیکنان این موضوع محقق نخواهد شد.

در ادامه نیز علی شجاعی و نیما مختاری به دلیل اعلام نیاز مربیان باشگاهی به تیم‌های خود بازگشتند تا با مصدومیت دو بازیکن، تمرینات تیم ملی با ۱۱ بازیکن ادامه پیدا کند. این در حالی است که تنها ۱۸ روز تا شروع رقابت‌های آسیایی باقی مانده و به نظر می‌رسد در بهترین حالت باشگاه‌ها بازیکنان خود را چند روز مانده به اعزام در اختیار تیم ملی قرار دهند.

به دلیل افزایش غیبت بازیکنان، فردا (یک‌شنبه) جلسه‌ای میان سرمربی تیم ملی و مسئولان فدراسیون فوتبال برگزار می‌شود تا وضعیت اردوی بعدی تیم ملی مشخص شود.

پیش از این نیز تیم ملی جوانان پیش از اعزام به مسابقات جام جهانی با این مشکل مواجه شد و نتوانست به خوبی از اعتبار فوتبال ایران دفاع کند و مشکلات فنی به دلیل ناهماهنگی و دیر رسیدن بازیکنان وجود داشت.

برنامه‌ریزی فدراسیون فوتبال برای این تیم صعود به المپیک ۲۰۲۰ توکیو است و به همین دلیل از تیم زیر ۲۰ سال در رقابت‌های زیر ۲۳ سال استفاده می‌کند و در این مدت زمان سعی دارد تجربه بازیکنان را با تمرینات و بازی‌های بیشتر افزایش دهد که عملا با غیبت بازیکنان این موضوع محقق نخواهد شد.

ایران ۲۸ تیر ماه نخستین بازی خود مقابل کشور میزبان یعنی قرقیزستان را برگزار می‌کند.

آخرین مصاف این دو تیم به بازی‌های آسیایی ۲۰۱۵ گوانجوی چین باز می‌گردد که ایران با هدایت نلو وینگادا با حساب یک بر یک مقابل این تیم متوقف شده بود. در گروه ایران تیم‌های دیگری مانند عمان وجود دارد.

منبع: ایسنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .