تبیان، دستیار زندگی
حجت الاسلام قربانی از برگزاری سیزدهمین دوره طرح ادیب ویژه طلاب پایه پنجم به بالا حوزه علمیه اصفهان، در تابستان۹۶خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مسئول تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه علمیه اصفهان :

سیزدهمین دوره طرح تلبس طلاب«طرح ادیب» برگزار می شود

حجت الاسلام قربانی از برگزاری سیزدهمین دوره طرح ادیب ویژه طلاب پایه پنجم به بالا حوزه علمیه اصفهان، در تابستان۹۶خبر داد.

سیزدهمین دوره طرح تلبس طلاب«طرح ادیب» برگزار می شود

حجت الاسلام حجت قربانی درباره برنامه ای پیش روی واحد تبلیغ حوزه علمیه اصفهان اظهار کرد: طرح تلبس طلاب حوزه علمیه اصفهان که معروف به طرح ادیب است، برای سیزدهمین سال متوالی در تابستان 96 برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این طرح ادیب، طرحی ابتکاری از حوزه علمیه اصفهان 13 سال قبل به دستور آیت الله طباطبایی نژاد طراحی و امروز در سراسر کشور نهادینه شده است، گفت: طلابی که اتمام پایه پنج  و قصد تلبس دائم را دارند باید حتما درطرح ادیب حوزه علمیه اصفهان شرکت کنند.

مسئول تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه علمیه اصفهان خاطرنشان کرد: طرح ادیب دو مرحله ای است، مرحله نخست آن، آموزشی است که به مدت 80 ساعت آموزشی برای طلاب طراحی شده و باید همه طلاب در این ساعات آموزشی و گذراندن سرفصل های تعیین شده شرکت کنند.

وی ادامه داد: دمین مرحله این طرح  این بوده که طلابی که مرحله اول را با موفقیت پشت سر بگذارند و شرایط تلبس دائم را کسب کنند، در شب عید غدیر به دست رئیس حوزه علمیه اصفهان مرجع عالی قدر آیت الله العظمی مظاهری ملبس می شوند.

حجت الاسلام قربانی با اشاره به اینکه سرفصل های آموزشی طرح ادیب از جمله فن خطابه، مهارت کلاس داری، مدیریت مسجد، احکام تجهیز میت به صورت کارگاهی، قبله شناسی، محاسبه خمس، احکام بانک، فن جذب مخاطب  عنوان کرد: همه سرفصل ها و مواردی که مبتلا به یک مبلغ است در طرح ادیب به دو صروت تئوری ، عملی و کارگاهی به طلاب آموزش داده می شود.

وی ابراز کرد: ضرورت برگزاری این طرح برای طلابی که قصد تلبس دارند این است  که طلابی که قصد تبلیغ را دارند علاوه بر گذراندن دروس حوزوی و دینی نیازمند ارتقا مهارت های تبلغی خود هستند  که طرح ادیب بسیار دراین زمینه موثر است.

مسئول تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه علمیه اصفهان تصریح کرد: سعی شده از زبده ترین اساتید در هر رشته  و سرفصل برای آموزش بهره ببریم، تا گامی موثر در جهت افزایش مهارت های کاربردی طلاب باشد.

حجت الاسلام قربانی یادآور شد: زمان ثبت نام در این طرح از اواخر خردادماه تا 21 مردادماه است و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام کپی شناسنامه و کارت ملی، چهار قطعه عکس معمم، گواهی اشتغال به تحصیل از حوزه علمیه و ارائه ارزیابی تحصیلی است.

منبع: حوزه نیوز