تبیان، دستیار زندگی
مدیرکل آموزش و پرورش شهرتهران با تاکید بر توسعه حرفه ای کارشناسان و همکاران, دانش , نگرش, توانایی , مهارت و شخصیت را از اجزای مهم توسعه حرفه ای عنوان نمود...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

امسال شاهد اتفاقات بهتری در خصوص هدایت شغلی و تحصیلی دانش آموزان خواهیم بود

هدایت شغلی و تحصیلی دانش آموزان

کمرئی در نشست مشترک معاونان آموزش متوسطه و پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران مطرح کرد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، صبح امروز با حضور کمرئی مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران, مصطفوی معاون مدیرکل اداره کل امور تربیتی و مشاوره وزارت متبوع, رفیعی معاون آموزش متوسطه, کریمی معاون پرورشی و فرهنگی و روسای ادارات و معاونین متوسطه و پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران در محل سالن کنفرانس برگزار شد.

در این جلسه که در راستای پروژه مهر 96 و با هدف بررسی امر هدایت تحصیلی و ثبت نام دانش آموزان برگزار شد, مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اینکه راه تحقق برنامه ها تدوین استراتژی می باشد بر تبدیل اهداف استراتژی به فعالیت های حیاتی دقیق و روشن و همسوسازی طرحها و فرآیندها تصریح کرد.

وی اظهارداشت: با نگاه مجدد به فرایند انجام کار وقتی وارد پروسه اجرا می شویم؛ امر هدایت تحصیلی با نهایت هماهنگی بین دو معاونت پیش خواهد رفت.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرتهران با تاکید بر توسعه حرفه ای کارشناسان و همکاران, دانش , نگرش, توانایی , مهارت و شخصیت را از اجزای مهم توسعه حرفه ای عنوان نمود.

کمرئی با اشاره به تغییر در برخی مولفه های هدایت تحصیلی گفت: امسال شاهد اتفاقات بهتری در خصوص هدایت شغلی و تحصیلی دانش آموزان خواهیم بود.

بر اساس این گزارش , رفیعی معاون آموزش متوسطه اهداف اصلی در هدایت تحصیلی دانش آموزان را شناسایی و شناساندن استعداد و توانایی دانش آموزان , کمک به انتخاب آگاهانه و مسیر شغل آینده و کمک به هدایت متوازن دانش آموزان دانست و بیان کرد: نکته برجسته و روح کلی حاکم بر هدایت تحصیلی اختیار آگاهانه و عالمانه می باشد.

وی بر بازخوانی شرح وظایف و تقسیم نقش ها تاکید نمود و ادامه داد: ستاد هدایت تحصیلی در مناطق و مدارس می بایست پویا و فعال باشد و بر ثبت اطلاعات دانش آموزان در سامانه سناد تصریح نمود.

هم چنین کریمی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران نیز اظهارداشت: دانش آموزان می توانند تا تاریخ چهارم تیرماه 96 به سامانه همگام برای شرکت در آزمون های رغبت, استعداد سنجی و هدایت تحصیلی مراجعه نمایند.

وی اضافه کرد: هدایت تحصیلی موجب تامین امنیت عاطفی , روحی و روانی خانواده ها و دانش آموزان خواهد شد.

هدایت شغلی و تحصیلی دانش آموزان

هدایت شغلی و تحصیلی دانش آموزان

مرکز یادگیری سایت تبیان، تنظیم: زینب شاه مرادی