تبیان، دستیار زندگی
تویوتا، شرکت عظیم خودروسازی ژاپن، از پروژه ساخت خودروی پرنده حمایت و در آن سرمایه گذاری خواهد کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تویوتا هم وارد عرصه خودروهای پرنده شد

تویوتا هم وارد عرصه خودروهای پرنده شد

تویوتا، شرکت عظیم خودروسازی ژاپن، از پروژه ساخت خودروی پرنده حمایت و در آن سرمایه گذاری خواهد کرد.

به گزارش گروه رسانه های دیگر آنا از ایسنا، این شرکت اعلام کرد در سه سال آینده ۴۴۰ هزار دلار به گروه "کارتیویتور" (Cartivator) کمک مالی خواهد کرد تا طراحی و تولید خودروهای پرنده را پیش ببرد.

کارتیویتور از گروهی از متخصصان جوان و داوطلب تشکیل شده که در صنایع خودروسازی و هوا-فضا کار می کنند و این پروژه غیر تجاری را راه اندازی کرده اند تا با ارائه شکل تازه  حمل و نقل، «رویای تازه ای به نسل های آینده ببخشند» و همه تا سال ۲۰۵۰ بتوانند در آسمان برانند.

تا به حال این گروه با کمک های مردمی (حدود ۲۳ هزار دلار) پروژه خودروی پرنده «آسمان رو» (Skydrive) را پیش برده است   آسمان رو از فناوری پهپاد (هواپیماهای بدون سرنشین) سود می برد و سه چرخ و چهار ملخ دارد.

گروه سازنده، آسمان رو را کوچک ترین خودروی پرنده معرفی می کند که ابعاد آن 1/3 در 2/9 متر است سرعت پروازی آن به 100 کیلومتر در ساعت می رسد و 10 متر بالاتر از سطح زمین پرواز می کند.

این گروه امیدوار است در المپیک تابستانی سال ۲۰۲۰ که در توکیو برگزار می شود با استفاده از این خودروی پرنده مشعل المپیک را روشن کند.

شرکت های مختلفی در سراسر دنیا از جمله در آمریکا، آلمان، هلند، اسلواکی و چین برای تولید خودروهای پرنده تلاش می کنند تا بخشی دیگر از داستان های علمی-تخیلی را به واقعیت زندگی روزمره تبدیل کنند.

تنظیم: محبوبه همت