تبیان، دستیار زندگی
رهبر معظم انقلاب با بیان این که رمضان سال جاری، مردم ما نشانه های تقرب الهی را در رفتار خود به ظهور رساندند، در همین راستای از تلاش های صورت گرفته در حوزه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد تقدیر کردند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تقدیر رهبر معظم انقلاب از تلاش‌های ستاد دیه

رهبر معظم انقلاب با بیان این که رمضان سال‌جاری، مردم ما نشانه‌های تقرب الهی را در رفتار خود به ظهور رساندند، در همین راستای از تلاش‌های صورت گرفته در حوزه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد تقدیر کردند.

پیشخوان خبر تبیان
زندانی غیر عمد

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، ماه ضیافت الهی مردم نوع‌دوست ایران اسلامی میزبان برگزاری بیش از 300 همایش گلریزان ویژه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و غیرکلاهبرداری بودند که از این محل، با جمع‌آوری مبلغی معادل 600 میلیارد ریال، زمینه استخلاص 2 هزار زندانی واجد شرایطی که نه بر حسب سوء‌نیت مجرمانه بلکه به دلیل وقوع یک اتفاق ناخواسته روانه حبس شده بودند، فراهم شد.

امام خامنه‌ای حفظه‌الله در خطبه‌های نماز عید سعید فطر، با اشاره به این اقدام خداپسندانه، ضمن بیان کارهای ارزشی صورت گرفته در ماه رمضان فرمودند: روزه‌داری در روزهای گرم، حضور چشمگیر جوانان در محافل پر شور معارفی و قرآنی، برپایی سفره‌های ساده افطاری در مساجد و محلات، تأمین هزینه‌های درمان نیازمندان و کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد از جمله نشانه‌های فضای معنوی در این ماه و زمینه‌ساز پیمودن راه‌های دشوار در روزهای پیش‌رو است که باید این ذخایر معنوی را قدر دانست.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مدظله‌العالی در مصلای امام خمینی (ره) تصریح کردند: کمک به آزادی زندانیانی که جرایم غیرعمد داشتند و نیاز داشتند به کمک مالی. در این راستا کمک‌های زیادی مردم کردند و این کارها انجام گرفت. این ماه رمضانی که با این خصوصیات بر مردم می‌گذرد، به معنای واقعی کلمه ماه رمضان مبارکی است.

علاوه بر حمایت‌های معنوی رهبر فرزانه انقلاب از فعالیت‌های ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به آزادی زندانیان نیازمند، معظم‌له هرساله چند روز پیش از برگزاری جشن گلریزان ستاد دیه کشور با بذل کمک‌‌های ارزشمندشان چراغ این آیین سنتی را روشن کرده و می‌کنند که امسال هم طبق این سنت حسنه، ایشان با اهدای مبلغ 313 میلیون تومان آغاز سی‌امین آیین گلریزان ستاد مرکز را کلید زدند.

گفتنی است، ستاد دیه به عنوان تنها متولی آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در کشور، از بدو تاسیس خود در سال 69 با کمک‌های مردمی و مساعدت‌های مسئولین نظام زمینه آزادی بیش از 105 هزار زندانی نیازمند و آبرومند را فراهم کرده است.


منبع : تسنیم

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .