تبیان، دستیار زندگی
سازمان توسعه تجارت شرایط واردات قانونی انبه از هند را به گمرکات کشور اعلام کرد؛ وردات این محصول در گذشته از کشور پاکستان انجام می شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

موانع قانونی واردات انبه هندی به ایران برداشته شد

سازمان توسعه تجارت شرایط واردات قانونی انبه از هند را به گمرکات کشور اعلام کرد؛ وردات این محصول در گذشته از کشور پاکستان انجام می‌شد.

پیشخوان خبر تبیان
انبه

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری تسنیم، سید جمال مدرسی دره  مدیر کل معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی با ارسال نامه ای به علی آبادی فراهانی مدیرکل  دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران، « شرایط قرنطینه‌ای واردات میوه انبه از کشور هند» را اعلام کرد.

در این نامه آمده است:  به پیوست تصویر نامه شماره 3826/730 مورخ 96/2/18 سازمان حفظ نباتات کشور، موضوع اعلام شرایط قرنطین‌های واردات میوه انبه Mango fruit از کشور هند، به استحضار می‌رساند واردات محصول فوق از کشور مذکور در فهرست کالاهای با ریسک قرنطینه‌ای متوسط قرار دارد و انجام آن منوط به رعایت شرایط قرنطینه‌ای اعلامی پیوست و نیز بازدید و بررسی‌های کارشناسان قرنطینه در مرز ورودی و گمرک ترخیص کننده برای اجرا در مبادی مربوط ارسال می‌گردد. دستور فرمایید موارد مذکور جهت اجرا به مراجع ذیربط ابلاغ گردد.

بنابراین گزارش پیرو این نامه علی علی‌آبادی فراهانی مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت نیز با ارسال نامه‌ای به معقولی مدیر کل  مرکز واردات و امور مناطق آزاد ویژه گمرک جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد:ضمن ارسال تصویر نامه شماره 96/502/1248 مورخ 1396/3/24 وزارت جهاد کشاورزی در خصوص اعلام شرایط قرنطینه‌ای واردات میوه انبه از کشور هند به استحضار می‌رساند:

واردات محصول مذکور در فهرست کالاهای با ریسک قرنطینه‌ای متوسط قرار دارد و منوط به رعایت شرایط قرنطینه‌ای و نیز بازدید کارشناسان قرنطینه در مرز ورودی (گمرک ترخیص کننده) است. دستور فرمایید اقدام لازم با رعایت مقررات و ضوابط مربوطه معمول گردد.

بنابراین گزارش اسفند ماه سال گذشته دی کی سینگ رئیس اتحادیه توسعه صادرات محصولات کشاورزی و غذایی هند گفته بود : «وقتی فصل انبه در ماه مارس آغاز شود، انواع مختلف انبه تولیدی هند فرصت هایی برای صادرات خواهند داشت. اما وقتی انبه تولیدی از بخش های شمالی هند در اواخر ژوئن و جولای برسند، دیگر تقاضایی وجود نخواهد داشت که این موجب سوددهی پایین برای کشاورزان می شود.»

«بنابراین ما تصمیم گرفته ایم این نوع انبه ها (داسری، چائوسا و ایانگدا) را در کشورهای مختلف تبلیغ کنیم. اگر همه چیز طبق برنامه ریزی پیش برود، انبه تولیدی ایالت اوتارپرادش امسال به ایران صادر خواهد شد.»


منبع: تسنیم

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .