تبیان، دستیار زندگی
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از اهدای هدیه به روزه اولی ها در ایستگاه های فرهنگی در عید سعید فطر خبر داد و گفت: جشن های مغفرت از امشب بعد از نماز مغرب و عشاء در مساجد و بوستانهای بزرگ و مکانهای فرهنگی تفریحی شهر تهران برگزار می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اهدای هدیه به روزه اولی‌ها در عید سعید فطر

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از اهدای هدیه به روزه اولی‌ها در ایستگاه‌های فرهنگی در عید سعید فطر خبر داد و گفت: جشن‌های مغفرت از امشب بعد از نماز مغرب و عشاء در مساجد و بوستانهای بزرگ و مکانهای فرهنگی تفریحی شهر تهران برگزار می شود.

پیشخوان خبر تبیان
روزه اولی ها

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، مجتبی عبدالهی در اعلام تمهیدات مراسم عید فطر، اظهار کرد: هر سال در این خصوص ستادی متشکل از معاونت ها، سازمان ها و ادارات وابسته به شهرداری تهران حضور دارند و فعالیت های گسترده ای در راستای با عظمت برگزار شدن این برنامه ها و حضور پر شور شهروندان انجام می شود.

وی در خصوص خدمات حمل و نقل شهرداری تهران در روز عید سعید فطر، افزود: تمام خدمات حمل و نقل عمومی شهرداری در روز عید فطر برای حضور نمازگزاران در مصلی تهران رایگان است و بیش از 2500 اتوبوس ساعت 5 صبح از میادین، شهرک ها، مساجد بزرگ و ... آماده انتقال نمازگزاران به مصلی امام خمینی(ره) هستند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، عنوان کرد: تمامی اتوبوس ها ساعت 5:30 به سمت مصلی حرکت می کنند و در نهایت اطراف مصلی امام خمینی(ره) برای انتقال نمازگزاران به مکان هایی چون اتوبان رسالت به سمت میدان آرژانتین و پل سید خندان، خیابان شهید مطهری، خیابان شهید بهشتی، خیابان سرافراز و ... برای بازگشت نمازگزاران مستقر می شوند.

جشن های مغفرت از امشب بعد از نماز مغرب و عشا در مساجد و بوستان های بزرگ شهر برگزار می شود. این جشن ها علاوه بر بوستان های منطقه ای و فرا منطقه ای در مکان های ویژه چون برج میلاد، دریاچه خلیج فارس، بوستان های ولایت و ملت، اراضی عباس آباد و ... نیز برگزار می شود

عبدالهی با اشاره به اینکه تمام خطوط مترو از ساعت 5 صبح آماده خدمات رسانی به نمازگزاران است، تصریح کرد: تمام خدمات شهرداری تهران در روز عید فطر رایگان است و این خدمات تا حضور آخرین نمازگزار ارائه می شود.

وی به شهروندان توصیه کرد برای ورود به مصلی امام خمینی(ره) از ایستگاه مصلی در اتوبان رسالت استفاده کنند و گفت: این ایستگاه نسبت به ایستگاه شهید بهشتی به شبستان نزدیک تر است.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، افزود: تاکسی ها در محل هایی نزدیک مصلی برای انتقال سالمندان، جانبازان و معلولین مستقر هستند. در داخل مصلی نیز ون هایی برای تردد بهتر شهروندان پیش بینی شده است و شهروندان را به نزدیک ترین قسمت صفوف نماز منتقل می کنند.

عبدالهی در خصوص پارکینگ های در نظر گرفته شده برای شهروندانی که با اتومبیل های خود به مصلی امام خمینی(ره) می روند، گفت: محل پارکینگ ها در نقشه هایی که توزیع می شود مشخص شده است. پارکینگ های مجتمع امام خمینی(ره)، بنیاد مستضعفان، مجموعه پادگان جنوب خیابان شهید بهشتی که از خیابان شهید مطهری قابل ورود است، قابل خدمات دهی به شهروندان است.

وی ادامه داد: خیابان های شهید مطهری، شهید بهشتی و سهروردی نیز برای پارک اتومبیل های شهروندان آماده است، ولی پیشنهاد ما به شهروندان استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی ست. چرا که اطمینان داریم اینگونه راحت تر تردد می کنند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به جشن های مغفرت، عنوان کرد: جشن های مغفرت از امشب بعد از نماز مغرب و عشا در مساجد و بوستان های بزرگ شهر برگزار می شود. این جشن ها علاوه بر بوستان های منطقه ای و فرا منطقه ای در مکان های ویژه چون برج میلاد، دریاچه خلیج فارس، بوستان های ولایت و ملت، اراضی عباس آباد و ... نیز برگزار می شود.

به گفته عبدالهی در راستای برگزاری هر چه بهتر جشن ها و توجه ویژه به عید سعید فطر، در نقاطی از شهر نورافشانی انجام می شود که یکی از این مکان ها اراضی عباس آباد است.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران،وی با اشاره به اینکه ایستگاه های فرهنگی در سطح شهر و مصلی مستقر هستند، بیان کرد: در این ایستگاه های فرهنگی پیش بینی شده هدایایی به روزه اولی هایی که در نماز عید شرکت می کنند؛ اهدا شود و بسته های فرهنگی بین شهروندان توزیع می شود.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: در خیابانهای اصلی اطراف مصلی نیز ایستگاه های پذیرایی برای مردم پیش بینی شده است. در حوزه خدماتی نیز خیابان های اطراف مصلی آماده است.

وی در پایان تاکید کرد: تلاش می کنیم پس از یک ماه روزه داری مردم و عبادت به درگاه خداوند، خدمت رسانی خوبی را در زمینه های مختلف به آنان ارائه کنیم.

منبع : ایسنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .