تبیان، دستیار زندگی
وبگاه شبکه خبری آمریکایی نوشت: نگرانی های جدیدی در پنتاگون رخ داده و گفته می شود که ممکن است آمریکا وارد نبرد منطقه ا ی گسترده تر با سوریه و ایران شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نگرانی پنتاگون از نبرد با ایران در سوریه

وبگاه شبکه خبری آمریکایی نوشت: نگرانی‌های جدیدی در پنتاگون رخ داده و گفته می‌شود که ممکن است آمریکا وارد نبرد منطقه‌ا‌ی گسترده‌تر با سوریه و ایران شود.

پیشخوان خبر تبیان
نقشه

به گزارش تبیان به نقل از  خبرگزاری فارس، وبگاه شبکه خبری «سی ان ان» در گزارشی تحت عنوان «احتمال درگیری نیروهای آمریکا حاضر در سوریه با ایران و بروز جنگ منطقه‌ی» نوشت: نگرانی‌های جدیدی در پنتاگون مبنی بر این وجود دارد که ممکن است آمریکا وارد یک نبرد منطقه‌ا‌ی گسترده‌تر نه تنها با سوریه بلکه با ایران شود.

مقام‌های آمریکایی در خفا نگرانی خود را از تلاش‌های کنونی ایران در ساخت منطقه‌ای برای احاطه بر اوضاع از تهران تا بیروت بیان داشته‌اند. این امر موجب تهدید امنیتی علیه نیروهای آمریکا حاضر در جنوب سوریه نزدیک ‌مرز با عراق و اردن و موجب گسترش جنگ خواهد شد.

بر این اساس، اینک نیروهای آمریکا به تازگی حضور خود در مناطقی که در آن پایگاه‌های مرزی به نام «مناطق در حال عملیات» وجود دارند را گسترش داده‌اند. آمریکا همچنین یک جنگنده سوری و دو پهپاد ساخت ایران در منطقه را سرنگون ساخته است.

سی‌ ان ان در ادامه گزارش خود به افزایش نگرانی‌ها از این‌که نبرد علیه داعش در جنوب سوریه بطور اجتناب ناپذیری به نبرد با نیروهای طرفدار دولت سوریه و نیروهای که ایران حامی آن‌ها هست مبدل شود، پرداخت.  تا این تاریخ، برخورد با نیروهای دولتی سوریه و شبه نظامیان هوادار ایران به عنوان دفاع شخصی نامیده شده است.

با این‌که مقام‌های دفاعی آمریکا عنوان می‌کنند که تصمیم‌گیری سیاسی بزرگ از جانب «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا برای گسترش نبرد زمان خواهد برد اما نگرانی بیشتر در این زمینه است که این مواجه‌ها مبدل به نبردی اجتناب ناپذیر شوند.

سی ان ان در خاتمه نوشت: نیروهای ایرانی سعی دارند مسیر عبوری از شرق سوریه که پنتاگون آن را به طور غیررسمی «هلال شیعی جدید» می‌نامد باز کرده و تا مدیترانه نفوذ کنند.

اگر تلاش‌های ایران به ثمر نشینند، این امر مبدل به مسیری برای انتقال سلاح و تجهیزات از ایران به حزب‌الله و دیگر گروها می‌شود. آمریکا این مسئله را تهدید جدید بر اسرائیل و اردن بر می‌شمارد.


منبع: فارس

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .