تبیان، دستیار زندگی
ست آیت‌الله العظمی نوری همدانی در دیدار نمایندگان و دبیران سازمان‌های مردم نهاد سراسر كشور شركت كننده در كنگره هوشیاری ملی جوانان در قم گفت: هر حیاتی كه برای زندگی اجتماعی انسان در نظر بگیریم احتیاج به تشكل دارد. &n...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

‌حیات جامعه به وجود تشكل‌ها نیازمند است

آیت‌الله العظمی نوری همدانی در دیدار نمایندگان و دبیران سازمان‌های مردم نهاد سراسر كشور شركت كننده در كنگره هوشیاری ملی جوانان در قم گفت: هر حیاتی كه برای زندگی اجتماعی انسان در نظر بگیریم احتیاج به تشكل دارد.

  مساله حیات كه اسلام بر روی آن تكیه دارد، در سایه ارتباط و همكاری اعضای جامعه با یكدیگر به وجود می‌آید.

ایشان با بیان این كه «تا اعضای جامعه تشكل در بین خودشان پدید نیاورند هیات به وجود نمی‌آید»، به دوران قبل از انقلاب اشاره و تصریح كرد:‌ عقب ماندگی و انحطاط قبل از انقلاب را به پای اسلام و علمای اسلام می‌نوشتند، در حالی كه اسلام تمدنی با شكوه بر پایه علم و دانش را به وجود آورد.

وی تاكید كرد: مردم ایران به رهبری امام خمینی (ره) توانستند اقتدار را در سایه اسلام به دست آورده و در راه پیشرفت گام بردارند.

نوری همدانی اظهار داشت:‌ دستیابی به فناوری هسته‌یی تولید سلول‌های بنیادی و دستیابی به صنایع نظامی و دفاعی جدید از جمله پیشرفت‌هاست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نامگذاری امسال به نام پیامبر اعظم (ص)بر ضرورت معرفی صحیح پیامبر به جهان تاكید كرد و سیر تهمت‌ها و اهانت‌هایی كه به سوی مسلمین و اسلام سرازیر می‌شود را ناشی از عدم شناخت غرب از پیامبر(ص) دانست و بر بهره‌گیری از گفتار و سیره پیامبر اعظم (ص)تاكید كرد.