دادگاهی در بلژیک 8 تن از شاهزادگان اماراتی را به اتهام رفتار برده وارانه و تحقیرآمیز با خدمتکاران خصوصی شان در هتلی در این کشور به 15 ماه حبس تعلیقی محکوم کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

محکومیت 8 شاهزاده اماراتی به دلیل رفتار برده‌وارانه با خدمتکاران

دادگاهی در بلژیک 8 تن از شاهزادگان اماراتی را به اتهام رفتار برده‌وارانه و تحقیرآمیز با خدمتکاران خصوصی‌شان در هتلی در این کشور به 15 ماه حبس تعلیقی محکوم کرد.

پیشخوان خبر تبیان
شاهزادگان بلژیکی

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری فارس، بنابر اعلام رسانه‌ها بلژیکی، دادگاهی در این کشور 8 زن نزدیک به شیخ ابوظبی را به اتهام استثمار و رفتار برده‌وارانه با حدود 20 تن از خدمتکاران خصوصی‌شان در هتلی لوکس در بروکسل به حبس تعلیقی محکوم کرد.

به موجب این حکم، شاهزاده «شیخا حمدا آل نهیان» و هفت دخترش از خاندان پادشاهی امارات به اتهام قاچاق انسان و رفتار تحقیرآمیز مقصر شناخته شده و هر یک به 15 ماه حبس تعلیقی و جریمه‌ای بالغ بر 165 هزار یورو محکوم شدند.

این شاهزادگان اماراتی متهم به آن هستند که در زمان اقامت خود در هتل «کنراد» بروکسل طی سال‌های 2007-2008، با 23 زن خدمتکار خود رفتاری برده‌وارانه داشته‌اند.

براساس این گزارش، خاندان پادشاهی امارات طی سال‌های 2007-2008 یک طبقه این هتل لوکس در امارات را اجاره کرده بود و چندین خدمتکار زن اغلب آفریقایی را بدون مجوز کار و اقامت، به طور شبانه‌روزی تحت اختیار خود گماشته بودند و خدمتکاران به هیچ عنوان حق نداشتند این طبقه از هتل را ترک کرده و از آن خارج شوند.

آنها همچنین مجبور بودند روی زمین و مقابل اتاق این شاهزاده‌ها بخوابند و همواره مورد اهانت قرار می‌گرفتند.

رفتار تحقیرآمیز شاهزادگان اماراتی با خدمتکاران خصوصی‌شان پس از آن فاش شد که یکی از خدمتکاران از هتل گریخت و پلیس بلژیک را در جریان رفتارهای شاهزاده‌های اماراتی قرار داد و پس از حضور پلیس در هتل برای بررسی ماجرا و انجام تحقیقات مشخص شد که شاهزادگان در قبال خدمتکاران رفتارهای غیرانسانی و تحقیرآمیز انجام می‌دهند و در نهایت پرونده آنها به دادگاه بروکسل فرستاده شد.

محکومیت این شاهزادگان اماراتی در حالیست که سازمان‌های بین‌المللی حقوق‌بشر بارها درباره افزایش شمار خدمتکاران خاندان پادشاهی در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و شکنجه آنها از سوی صاحب کارانشان هشدار داده‌اند.


منبع: فارس

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .