تبیان، دستیار زندگی
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری از فعالیت 10 تشكل ، سازمان و معاونت در كنار 25 هزار پایگاه اوقات فراغت خبرداد...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فعالیت تشكل ها و سازمان ها برای پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان

فعالیت 10 تشكل، سازمان و معاونت در كنار 25 هزار پایگاه اوقات فراغت

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری از فعالیت 10 تشكل ، سازمان و معاونت در كنار 25 هزار پایگاه اوقات فراغت خبرداد.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، پیش از ظهر امروز مهدی فیض در نشست خبری كه با حضور اصحاب رسانه و با موضوع فعالیت های تابستانی و اوقات فراغت دانش آموزان درساختمان شهید رجایی برگزارشد از فعالیت 10 تشكل، سازمان و معاونت در برنام ه‌های اوقات فراغت خبرداد و افزود: اردوهای صالحین، سازندگی، طرح پویندگان و یاوران ولایت از جمله فعالیت های سازمان بسیج دانش آموزی، اردوهای آموزشی تشكیلاتی طلایه داران فردا، تربیتی جهادی، اجرای طرح هر عضو انجمن اسلامی یك مهارت، برنامه چند قدم تا آسمان و فعالیت هیئت های دانش آموزی انصارالمهدی (عج)، بخشی از فعالیت ‌های تابستانی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان است .

وی افزود: اردو‌های تابستانی عمدتا آموزشی خواهند بود و دانش آموزان، امورات یك زندگی طبیعی را شبیه سازی می كنند بدین صورت كه اموری مانند برافراشتن چادرهای اقامتی، پخت و پز و اداره كردن زندگی را عملا انجام  می‌دهند.

فیض از برگزاری 60 ساعت دوره آموزشی برای دانش آموزان شركت كننده در اردوها خبر داد و خاطر نشان كرد: در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی تولید، اشتغال،‌آموزش ‌هایی در جهت سوق دادن دانش آموزان به سمت فعالیت ‌های اقتصادی در اردوها ارائه می شود .

وی از برگزاری اردوی كارآفرینی با شركت 4 هزار دانش آموزكرمانی خبرداد و گفت: افراد شركت كننده در این اردو، در 3 سطح 70 ساعتی آموزش ‌های لازمه را فرا می گیرند، بدین صورت كه 70 ساعت آموزش كارآفرینی برای 4 هزار نفر، سپس 70 ساعت آموزشی برای1000 هزار نفر برگزیده و درنهایت 70 ساعت آموزش برای 250 نفر منتخب ارائه می شود . البته محتوای این دوره ها با همكاری دانشگاه صنعتی شریف در حال تدوین است .

معاون پرورشی و فرهنگی وزیرآموزش و پرورش اظهاركرد: اردوهای دوستی ویژه دبیران كانون های دانش آموزی، اردوهای شكرانه ویژه مناطق كم برخوردار، المپیاد آماده مرحله استانی و كشوری، مسابقات گفتگوی بشر دوستی، مسابقات كتابخوانی – طرح شوق رویش – دوره آموزشی كاربرد علوم ، فنون و ریاضیات در سوانح و همدلی تشكل ها مجموعا از جمله برنامه های سازمان جوانان هلال احمر در فعالیت های تابستانی خواهد بود .

وی، برگزاری مسابقات قرآن، عترت و نماز، فرهنگی هنری، ورزشی با حضور 4 هزار دانش آموز با نیازهای ویژه را ازجمله فعالیت‌ های تابستانی سازمان آموزش و پرورش استثنایی اعلام و تصریح كرد: برگزاری مسابقات ورزشی با شركت 18 هزار دانش آموز توسط معاونت تربیت بدنی و سلامت، تشكیل كارگاه‌های مهارت آموزی درهنرستان ها با مدیریت معاونت آموزش متوسطه و برگزاری اردوی دانش آموزان عشایر با شركت1500 دانش آموز پسر و دختر توسط معاونت آموزش ابتدایی از جمله برنامه های اوقات فراغت تابستان 96 ، است .

فیض برای هر چه بهتر برگزار شدن برنامه های تابستانی بر همكاری همه دستگاه و نهادها با آموزش و پرورش تاكید و اظهاركرد: به منظور هرچه بهتر برگزار شدن فعالیت های اوقات فراغت برنامه توانمند سازی و آموزش مربیان را در دستوركار داریم .

وی شروع فعالیت های تابستانی را هفته دوم تیرماه اعلام و خاطر نشان كرد: تلاش می كنیم برنامه های مذهبی و اردویی به صورت تلفیقی برگزار شود .

مرکز یادگیری سایت تبیان، تنظیم: زینب شاه مرادی