سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

پتنت جدید شرکت اپل برای نگه داری پیتزای کارمندان

همانطور که مدت هاست شنیده ایم، اپل برای افزایش بهره وری کارمندانش در زمینه خلاقیت در حال ساخت یک ساختمان بسیار شیک و مجهز در کوپرتینوی کالیفرنیاست. این شرکت حتی برای راحتی کارمندانش در رستوران این ساختمان هم اختراعی ثبت کرده است. ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پتنت جدید شرکت اپل برای نگه داری پیتزای کارمندان

پتنت جدید شرکت اپل برای نگه داری پیتزای کارمندان

همانطور که مدت هاست شنیده ایم، اپل برای افزایش بهره وری کارمندانش در زمینه خلاقیت در حال ساخت یک ساختمان بسیار شیک و مجهز در کوپرتینوی کالیفرنیاست. این شرکت حتی برای راحتی کارمندانش در رستوران این ساختمان هم اختراعی ثبت کرده است.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از BusinessInsider، اپل در حالی که در حال تکمیل ساختمان 260 هزار مترمربع و با هزینه پنج میلیارد دلاری است، پتنتی را هم برای جعبه های پیتزایی به ثبت رسانده که قرار است در رستوران این ساختمان برای کارمندان سرو شود.

این جعبه ها به گونه ای طراحی شده اند که اگر کارمند قصد برگرداندن آن را به میز خود داشته باشد تا بعدا آن را بخورد، پیتزا بیات نشود.

این جعبه به شکل دایره و در ابعاد پیتزای یک نفره طراحی شده است و نوآوری اصلی اپل، سوراخ کردن درب محفظه است تا هوا بتواند به راحتی جریان پیدا کند و از شل شدن پیتزا جلوگیری شود.

علاوه بر این، جعبه پیتزای اپل برآمدگی های در کف دارد که موجب به وجود آمدن فضای خالی برای عبور هوا در قسمت زیر پیتزا و مانع تر شدن آن می شود.

اپل گفته است که برای ساخت این جعبه از مواد بازیافت شده هم می توان استفاده کرد.

منبع: خبرگزاری آنا

بخش پژوهش های دانش آموزی تبیان، تنظیم: نسرین صادقی

x