سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رد حجت الاسلام بی ریا صبح امروز در همایش تخصصی زنان ،رو آوردن به فرهنگ و اندیشه های ناب اسلامی را راه مقابله با اثرات نامطلوب جهانی سازی عنوان كرد.   وی دراین همایش كه به مناسبت روز جهانی خانواده با «موضوع تاثی...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

با رو آوردن به فرهنگ و اندیشه های اصیل اسلامی با اثرات نامطلوب جهانی سازی می توان مقابله كرد

حجت الاسلام بی ریا صبح امروز در همایش تخصصی زنان ،رو آوردن به فرهنگ و اندیشه های ناب اسلامی را راه مقابله با اثرات نامطلوب جهانی سازی عنوان كرد.

  وی دراین همایش كه به مناسبت روز جهانی خانواده با «موضوع تاثیر جهانی سازی بر روی خانواده و اجتماع »سخن می گفت تصریح كرد: غرب با بازی با كلمات درصدد است جلوه زیبایی از جهانی سازی را كه همان حكومت جهانی اسلام و نزدیكی و اتصال انسان ها به یكدیگر است را در ذهن تداعی كند در حالی كه جهانی سازی یك نقشه اقتصادی چپاولگرانه است كه دنیا تحت عنوان دهكده جهانی آن را تعقیب می كند.

وی با اشاره به تاثیرات جهانی سازی خاطر نشان كرد: راه و ابزاری كه جاده جهانی سازی را هموار می كند نفوذ فرهنگی، ترویج بی بند وباری، مصرف گرایی،‌بی هویتی و ازدست دادن امید به آینده و وابستگی همیشگی به چیزهایی است كه از نظر فكری و فرهنگی جامعه را فلج كرده و زمینه نفوذ چپاولگران را به كشورهای مستضعف باز می كند.

مشاور رئیس جمهور با بیان این كه دشمن هنوز نتوانسته است به لایه های درونی فكر جوانان رخنه كنند تصریح كرد: جهانی سازی در واقع استعمار جدید غرب است كه برای رسیدن به این سلطه اقتصادی نیاز به سلطه فرهنگی و فكری دارد و تا كنون به صورت سطحی موفق شده اند اما خوشبختانه هنوز به لایه درونی ارزش ها رخنه نكرده كه اگر غافل شویم جبران پذیر نخواهند بود.

وی با اشاره به راه های مقابله با اثرات نامطلوب جهانی سازی افزود: بارو آوردن به فرهنگ اصیل قرآن و اندیشه های زیرین اسلامی كه دینی است و مستدل و مطابق با حقیقت، می توانیم در برابر اثرات نامطوب جهانی سازی ایستادگی كنیم.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین