سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ست استقبال فراوان طلاب از کلاس های آموزش ادبیات، نشانگر علاقه فراوان آنان به مقوله های ادبی است و حمایت مسئولین حوزوی می تواند باعث شکوفایی این استعدادها شود. به گزارش مهر حجت الاسلام "بابایی" گفت: علوم دینی به واسطه عد...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حمایت جدی مسئولین حوزوی از ظرفیت های ادبی طلاب ضروری است

استقبال فراوان طلاب از کلاس های آموزش ادبیات، نشانگر علاقه فراوان آنان به مقوله های ادبی است و حمایت مسئولین حوزوی می تواند باعث شکوفایی این استعدادها شود.

به گزارش مهر حجت الاسلام "بابایی" گفت: علوم دینی به واسطه عدم توجه به ادبیات در حوزه علمیه لطمه های فراوانی دیده است، به همین دلیل با ایجاد مراکز ادبی مانند انجمن قلم تلاش شد تا برخی از این خلاء های را برطرف کند. هدف نخستین از تاسیس این مرکز سامان بخشی به فعالیت های ادبی طلاب و روحانیون در حوزه علمیه بود.

وی افزود: در ابتدا تصور می شد که باید با فعالیت های ستادی به شناسایی و هدایت طلاب اهل قلم پرداخت، ولی به واسطه مواجه شدن با برخی از مشکلات مانند عدم تبیین جایگاه ادبیات به ویژه شعر و ادبیات داستانی در حوزه های علمیه، این مرکز فعالیت های غیر ستادی را نیز در برنامه های خود تدوین کرد.

مسئول انجمن قلم حوزه گفت: تشکیل کلاس های ادبی، انتشار بروشورهایی با موضوعات مختلف مانند فنون نویسندگی برای استفاده عمومی، تشکیل کلاس های آشنایی با ادبیات وبلاگ نویسی، انتشار 6 جزوه برای آشنایی با مقولات ادبی، انتشار ویژه نامه 500 صفحه ای با موضوع ادبیات و نویسندگی در حوزه با همکاری معاونت پژوهشی مرکز مدیریت حوزه علمیه قم در اسفند ماه سال جاری و آماه سازی ویژه نامه ادبی حوزه با همکاری نشریه پیام حوزه که در حال انتشار است، بخشی از این فعالیت ها در سال گذشته بود.

وی گفت: در برنامه های سال جاری نیز، نسشت علمی با موضوع نقد و بررسی آثار ادبی در نظر گرفته شده است تا فضای مساعدی در مراکز حوزوی ایجاد شده و زمینه برای برای تولید آثار ارزشمند حوزوی مهیا شود.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین