سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ست مراسم ارتقای موسسه‌ی آموزش عالی باقرالعلوم (ع) به دانشگاه كه وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه‌ی علمیه‌ی قم است، با حضور اندیشمندان حوزه و دانشگاه برگزار شد. وی، با تاكید بر رسالت معاونت آموزش این دانشگاه د...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تبیین و گسترش باورهای دینی و تولید دانش دو ماموریت اصلی ماست

مراسم ارتقای موسسه‌ی آموزش عالی باقرالعلوم (ع) به دانشگاه كه وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه‌ی علمیه‌ی قم است، با حضور اندیشمندان حوزه و دانشگاه برگزار شد.

وی، با تاكید بر رسالت معاونت آموزش این دانشگاه در ارتقای سطح علمی و اخلاقی حوزویان، بیان داشت: امروز شاهد برداشتن گام بلندی در جهت رسمیت‌بخشی به آموزش‌های این دانشگاه و ارتقای فضای آموزشی آن هستیم كه دانشگاه خاصی است و ماموریت ویژه‌ای در ایجاد تحول نظام آموزشی عالی دارد.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی، با اشاره به بستر فراهم شده در جهت تحول فضای معرفتی دانشگاه‌ها افزود: امید است این دانشگاه به عنوان دانشگاه پویا و پیشگام بتواند تحول عمیقی در عرصه‌ی معرفتی بیافریند و مظهر روشن فكری در جهت تولید علم باشد و آرزوهای مقام معظم رهبری را محقق سازد.

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین پارسانیا، رییس این دانشگاه نیز با تاكید بر این‌كه حوزه‌ی علمیه‌ی قم میراث‌دار فرهنگ شیعی است، گفت: از امتیازات دانشگاه باقرالعلوم (ع) این است كه ویژگی‌های حوزه و دانشگاه در آن جمع شده و در حقیقت تدوین و توسعه‌ی علوم بر اساس نیازهای اصولی متناسب با فرهنگ اسلامی در این دانشگاه صورت گیرد.

وی، با تصریح بر لزوم پایه‌گذاری علوم نوین جهت تمدن‌سازی در تاریخ بشری، تاسیس این دانشگاه را نقطه‌ی عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی دانست و با ارایه‌ی گزارشی از عملكرد دانشگاه گفت: مجموعا 5267 طلبه و دانشجو در این دانشگاه مشغول تحصیل می‌باشند كه 590 نفر در مركز آموزش زبان‌های خارجی، 330 نفر در مراكز آموزشی تخصصی فرهنگی، 290 نفر در مركز تربیت مربی كودكان و نوجوانان، 140 نفر در دفتر تبلیغات شعبه اصفهان، 800 نفر در شعبه‌ی ایرانشهر و بقیه در دیگر مقاطع و واحدهای مختلف مشغول می‌باشند.

در ادامه معاون وزیر علوم و تحقیقات و فن‌آوری نیز با اشاره به رشد كمی دانشگاه‌ها در سطح كشور گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی در جهت تاسیس مراكز دانشگاهی و احداث مراكز عالی دولتی و غیردولتی گام‌های موثری برداشته؛ به گونه‌ای كه 24 مركز آموزشی در بدو انقلاب، هم‌اكنون به 56 دانشگاه و موسسه‌ی دولتی و غیردولتی ارتقا یافته است.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین