تبیان، دستیار زندگی
طبق نتایج تحقیق جدید، با وجودی که تولد زودهنگام می تواند منجر به آسیب به مهارت های شناختی شود اما اکثر کودکان عملکرد تحصیلی خوبی خواهند داشت...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اکثر نوزادان نارس عملکرد تحصیلی خوبی دارند

اکثر نوزادان نارس عملکرد تحصیلی خوبی دارند

طبق نتایج تحقیق جدید، با وجودی که تولد زود هنگام می‌تواند منجر به آسیب به مهارت‌ های شناختی شود اما اکثر کودکان عملکرد تحصیلی خوبی خواهند داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، علی رغم مطالعات قبلی مربوط به اینکه نوزادان نارس به لحاظ علمی و تحصیلی مشکل دارند، یافته ‌های جدید دانشگاه نورث وسترن آمریکا نشان می‌ دهد که دو سوم نوزادان متولدشده در هفته ۲۳ یا ۲۴ بارداری به موقع آماده رفتن به مهدکودک بودند.

در این مطالعه، محققان داده ‌های بیش از ۱.۳ میلیون کودک متولد شده در هفته ۲۳ تا ۴۱ بارداری را که در نظام مدرسه عمومی فلوریدا ثبت نام کرده بودند، بررسی کردند. گزارشات مهم آمادگی آن ها مطابق با گزارشات مدرسه ‌شان بود تا مشاهده شود که آیا تولد زود هنگام بر عملکرد تحصیلی ‌شان تاثیر داشته است.

یافته ‌ها آشکار ساخت کودکانی که بسیار زود هنگام متولد شده بودند غالبا در تست‌ های استاندارد خوب عمل نمی ‌کردند، اما آن هایی که در هفته ۲۵ بارداری یا بعد از آن متولدشده بودند تقریباً به اندازه کودکان کامل و به موقع متولدشده عملکرد خوبی داشتند.

کریگ گارفیلد، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می ‌گوید: «یافته‌ های ما اثبات می ‌کند که اکثر نوزادان متولدشده در هفته‌ های ۲۳ تا ۲۴ بارداری دارای امتیاز بالایی از لحاظ عملکرد شناختی در آغاز مهدکودک و در طول مدرسه بودند.»

هر نوزادی که سه هفته یا قبل از سه هفته متولد شود نارس تلقی می‌شود و اغلب اوقات این کودکان با مشکلات سلامت در آینده مواجه هستند.

منبع: همشهری آنلاین

مرکز یادگیری سایت تبیان،تنظیم: زینب شاه مرادی