سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

نخستین دیوار آتش علیه پهپادها

یک زندان در جزیره ای کوچک اعلام کرده است که برای نخستین بار در جهان از تکنولوژی برای ساخت دیوار مجازی علیه پهپادها بهره گرفته است.....
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نخستین دیوار آتش علیه پهپادها

نخستین دیوار آتش علیه پهپادها

یک زندان در جزیره‌ای کوچک اعلام کرده است که برای نخستین‌ بار در جهان از تکنولوژی برای ساخت دیوار مجازی علیه پهپادها بهره گرفته است.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به‌ نقل از Gizmodo، پهپادها به همان اندازه که راهگشا هستند، دردسرساز نیز هستند. یکی از جاهایی که دردسرهای خطرناکی از سوی ربات‌های پرنده ایجاد می‌شود، زندان‌ها هستند. طی سال‌های اخیر گزارش‌های زیادی در سراسر جهان از قاچاق انواع وسایل و مواد به داخل زندان با استفاده از پهپاد ارائه شده است.

خلافکاران زندانی، برای ارتباط با بیرون از زندان و کمک‌ گرفتن از همدستانشان، از پهپادها استفاده می‌کنند و از این راه مواد مخدر، اسلحه، وسایل فرار و هر چیزی که در داخل زندان گران‌بها و مورد نیاز است را قاچاق می‌کنند. زندان لس‌نیکلس که ظرفیت 139 زندانی را دارد، اخیرا اعلام کرده است که به‌زودی دیوار آتش نامرئی خود را علیه پهپادها به آسمان خواهد کشید.

دیوار آتش این زندان به‌ صورت یک دیواره امواج الکتریکی به ارتفاع 600 متر است که با استفاده از 20 منبع در دور زندان تعبیه می‌شود و هر پهپادی با برخورد به آن ارتباط خود با دستگاه کنترل از راه دور را از دست می‌دهد. اگرچه این روش، موجب دستگیری متخلفانی که سعی در ارتباط با زندانیان را دارند نخواهد شد اما در حفظ امنیت زندان مؤثر است.

پهپادهای جدید که طی سال‌های اخیر ساخته شده‌اند مجهز به سیستمی هستند که در صورت قطع ارتباط با کاربر، به محلی که ارتباطشان قطع شده باز می‌گردند تا از سقوط آنها روی سر مردم جلوگیری شود.

مترجم: محمدرضا احمدی‌نیا

منبع: خبرگزاری آنا

بخش پژوهش های دانش آموزی تبیان، تنظیم: نسرین صادقی

 

x