سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
زی   همایش بررسی آرا و نظرات علامه قطب‌الدین شیرازی عالم برجسته حكمت، علم و هنر صبح امروز با حضور علما، فضلا و اندیشمندان در دانشگاه مفید قم برگزار شد.  در همایش بررسی آرا و نظرات علامه قطب‌الدین شیراز...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

همایش بررسی آرا و نظرات علامه قطب الدین شیرازی

  همایش بررسی آرا و نظرات علامه قطب‌الدین شیرازی عالم برجسته حكمت، علم و هنر صبح امروز با حضور علما، فضلا و اندیشمندان در دانشگاه مفید قم برگزار شد.

 در همایش بررسی آرا و نظرات علامه قطب‌الدین شیرازی حجت‌الاسلام محمد رضا یوسفی قایم مقام دانشگاه مفید قم با اشاره به شخصیت والای علامه قطب‌الدین شیرازی در جهان گفت: قطب‌الدین شیرازی از لحاظ جلالت مقام دینی و جامعیت در علم و حكمت به قطب‌المحققین مشهور و به علامه شیرازی موسوم بودند.
وی افزود: علامه شیرازی در خانواده‌ای كه دوستدار علم و دانش بودند به دنیا آمد و از شاگردان برجسته خواجه نصر الدین طوسی و از طبیبان نامدار زمان خویش بود . از خصوصیات برجسته ایشان توجه به علم و دانش و اخلاق و معنویت و تقوا در كنار هم بود.
یوسفی با بیان این ‌كه افكار گذشته هرگز منسوخ و غیر قابل استفاده نمی‌باشد تصریح كرد: بر خلاف این ادعا كه توجه به آثار گذشته ثمره‌ای برای شكوفایی علم جدید بشر ندارد، با نگاهی به دیدگاه‌های معاصر، ریشه آن‌ها را در افكار و آرای گذشتگان خواهیم یافت . بازنگری اندیشه گذشتگان زمینه بروز افكار جدید را فراهم می‌آورد و به همین دلیل انقطاع تفكرات قدیم و جدید قابل قبول نیست.
خاطر نشان می‌شود میزگردی علمی در پایان همایش با موضوعات ویژگی‌های كلامی آرای قطب‌الدین شیرازی و حكمت ایشان و زیبایی‌شناسی اسلامی در آرای كمال‌الدین فارسی شاگرد نامدار علامه شیرازی از سوی اساتید حاضر در همایش تشكیل شد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین