تبیان، دستیار زندگی
معاون آموزش متوسطه وزیرآموزش وپرورش از انجام هدایت تحصیلی بلافاصله بعداز اعلام نتایج امتحانات خردادماه خبرداد...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

هدایت تحصیلی دانش آموزان پس از اعلام نتایج خرداد ماه

هدایت تحصیلی دانش آموزان پس از اعلام نتایج خرداد ماه

آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به والدین از طریق سامانه ثبت نام

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش از انجام هدایت تحصیلی بلافاصله بعداز اعلام نتایج امتحانات خرداد ماه خبر داد.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علی زرافشان با اشاره به موضوع هدایت تحصیلی، اظهاركرد: دانش آموزان پایه نهم، پس از اعلام نتایج امتحانات خرداد ماه نسبت به تكمیل فرم های مربوط به هدایت تحصیلی اقدام كنند.

وی عملكرد تحصیلی، اعم از نمرات پایه های هفتم، هشتم و نهم را ملاك انتخاب رشته دانست و افزود: در دستورالعمل جدید هدایت تحصیلی همانند گذشته، برای ورود به رشته های موردنظر حداقل نمره هایی در برخی دروس در نظرگرفته شده است، بنابراین برای رشته هایی مانند، علوم تجربی ، ریاضی، علوم انسانی، فنی وحرفه ای و شاخه كاردانش در گرایش های صنعت و كشاورزی، دانش آموز باید در برخی دروس متناسب با رشته مورد نظر ، حداقل نمره تعیین شده را كسب كند، وگرنه ثبت نام او در اولویت های چهارگانه صورت می گیرد.

زرافشان تصریح كرد: باتوجه به اعلام زمان نتایج امتحانات خردادماه، پیش بینی می شود، امر هدایت تحصیلی تا 15 تیرماه به طور كامل انجام شود.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش از ارسال دستورالعمل هدایت تحصیلی به استان ها خبر داد و خاطرنشان كرد: در سال 95 به علت تصویب آیین نامه مربوطه در شورای عالی آموزش و پرورش در اسفندماه سال قبل ، استان ها فرصت  كافی برای دستورالعمل اجرایی آیین نامه نداشتند ، اما خوشبختانه با تمهیدات صورت گرفته ، این مشكل در سال جاری مرتفع شده است.

وی از وجود 12 اولویت انتخابی برای دانش آموزان در دستورالعمل جدید خبر داد و افزود: دانش آموزان براساس عملكرد تحصیلی خود در هر رشته، چهارفرصت ثبت نام دارند تا براساس اولویتی كه در آن رشته به دست آورده اند در دوره دوم متوسطه ثبت نام كنند.

زرافشان اظهاركرد: به منظور اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به دانش آموزان و خانواده هایشان، اطلاعات دانش آموزان از جمله، نتایج دو آزمون استعداد و رغبت در سامانه ثبت نام قرارگرفته است.

وی فرصت دادن به دانش آموزان برای انتخاب اولویت اول را از مزایای سامانه ثبت نام اعلام و تصریح كرد:  اطلاعات كاملی از فرآیند انتخاب رشته دانش آموزان سراسر كشور درسامانه وجود دارد و این امر به استان ها كمك می ‌كند تا زیرساخت ‌ها و ظرفیت های مورد نیاز، برای دانش آموزان در رشته موردعلاقه شان را فراهم كنند.

مرکز یادگیری سایت تبیان، تنظیم: زینب شاه مرادی