سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
یت   مرکز تخصصی مهدویت، به منظور آشنایی همه اقشار با معارف مهدویت و زمینه‌سازی ظهور و تکوین فرهنگ انتظار، دوره‌های آموزش کوتاه ‌مدت مهدویت را در مراکز آموزشی حوزوی و دانشگاهی برگزار می‌کند.   دوره‌ه...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برگزاری دوره‌های آموزش کوتاه ‌مدت مهدویت

  مرکز تخصصی مهدویت، به منظور آشنایی همه اقشار با معارف مهدویت و زمینه‌سازی ظهور و تکوین فرهنگ انتظار، دوره‌های آموزش کوتاه ‌مدت مهدویت را در مراکز آموزشی حوزوی و دانشگاهی برگزار می‌کند.

  دوره‌های آموزش کوتاه ‌مدت مهدویت با هدف آشنایی با مباحث اساسی مهدویت و ترویج فرهنگ صحیح انتظار در مراکز آموزشی حوزه و دانشگاه به ابتکار مرکز تخصصی مهدویت اجرا می‌شود.
بر اساس این گزارش، اهداف دیگر این طرح، تقویت باورهای مردم و جهت‌دهی صحیح به شور و اشتیاق آنان به حضرت مهدی (عج)، پاسخگویی به پرسش‌ها و شبهات، پیرایش معارف مهدویت از خرافات و تحریف، نهادینه كردن معارف مهدویت در سطوح مختلف جامعه و زمینه‌سازی ظهور و تکوین فرهنگ انتظار بیان شده است.
عناوین پیشنهادی دوره آموزش کوتاه ‌مدت مرکز تخصصی مهدویت عبارتند از: ضرورت طرح بحث مهدویت، دلیل عقلی اثبات وجود امام زمان(عج)، امام مهدی (عج) در قرآن، امام مهدی (عج) در سنت (شیعه و سنی)، غیبت و علل آن، وضعیت شیعه در عصر غیبت، فواید امام غایب، ارتباط با امام عصر (عج) و امکان رؤیت و ملاقات، ادعیه و امام زمان (عج) و موضوعات دیگر.
بر اساس این گزارش، پیرامون هر یک از موضوعات ذکر شده،سلسله کتابچه‌های انتظار با عناوین: ضرورت طرح مباحث مهدویت، امام مهدی (ع) در قرآن، امام مهدی در احادیث شیعه و سنی، طلوع خورشید، اندیشه مهدویت و آسیب‌ها، مهدی‌ستیزان و عناوین دیگر به چاپ رسیده است.
گفتنی است، این طرح در دانشگاه شاهد تهران در حال اجراست و در برنامه تابستانی سال جاری نیز در مدارس علمیه سراسر کشور اجرا خواهد شد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین