سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ست  حضرت آیت‌الله مكارم شیرازی با اظهار تاسف از مظلومیت حوزه قبل و بعد از انقلاب اسلامی،‌ خواستار انعكاس دقیق و هوشمندانه اخبار حوزه‌های علمیه در رسانه‌ها شد.  حضرت آیت‌الله   مكارم شیرازی  در ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حوزه قبل و بعد از انقلاب، مظلوم است

 حضرت آیت‌الله مكارم شیرازی با اظهار تاسف از مظلومیت حوزه قبل و بعد از انقلاب اسلامی،‌ خواستار انعكاس دقیق و هوشمندانه اخبار حوزه‌های علمیه در رسانه‌ها شد.

 حضرت آیت‌الله   مكارم شیرازی  در دیدار مدیر عامل و مسوولان پایگاه اطلاع‌رسانی رسا، از پیشرفت این پایگاه در رساندن اخبار حوزه به داخل و خارج كشور تقدیر كرد.
وی در این دیدار كه به مناسبت آغاز سومین سال فعالیت پایگاه اطلاع‌رسانی رسا صورت گرفت، اظهار داشت: حوزه در زمان رژیم سابق مظلوم بود و الان هم مظلوم است و دلیل منطقی‌ای برای آن دیده نمی‌شود. در حالی كه حوزه علمیه قم، خاستگاه انقلاب اسلامی و مهم‌ترین مركز علمی شیعه و حتی جهان اسلام است.
این مرجع تقلید با اظهار تأسف از ضعف خبررسانی فعالیت‌های حوزه و روحانیت از سوی برخی رسانه‌های عمومی اظهار داشت: امروز مرجعیت عراق را حفظ كرده است. مجاهدت‌های روحانیت منجر به شكل‌گیری انقلاب شد؛ در زمان دفاع مقدس هم حمایت حوزه و حضور روحانیت در جبهه‌ها و روحیه دادن به رزمندگان از طریق برگزاری دعا و سخنرانی بود كه جنگ را پیش‌برد. این قشر شهدای زیادی را به انقلاب اسلامی تقدیم كرده، اما اكنون به خاطر برخی جهت‌گیری‌های سلیقه‌ای، حوزه علمیه ماند گذشته مظلوم واقع شده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، به دروغ سازی رسانه‌های جهانی و برخی مغرضان در داخل اشاره و تصریح كرد: پیش از این، از كاه، كوه ‌می‌ساختند؛ اما امروزه حتی از نبود كاه، كوه می‌سازند. باید عملیات روانی دشمن در تخریب چهره علما و روحانیان را خنثی كرد. البته گاه تكذیب یك خبر، به نوعی خود اشاعه آن است؛ اما با روش‌های غیر‌مستقیم می‌توان اخبار صحیح را به اطلاع‌ مردم رساند.
حضرت آیت‌الله مكارم شیرازی در پایان از مسؤولان پایگاه اطلاع‌رسانی رسا خواست تا گزارش‌هایی از مراكز علمی، پژوهشی و مدارس مهم حوزه علمیه قم ارایه دهند و تأكید كرد: كار «رسا» خوب است؛ اما كافی نیست.
در آغاز این دیدار، حجت‌الاسلام محمد مهدی محققی، مدیر عامل پایگاه اطلاع‌رسانی رسا، با ارایه گزارشی، از افزایش اخبار حوزه و روحانیت پس از تاسیس این پایگاه در رسانه‌های كشور و صدا و سیما خبر داد و گفت: به گواه آمار گرفته شده در یك پژوهش، در سال گذشته آمار اخبار منتشر شده از حوزه‌های علمیه، مراجع معظم تقلید و روحانیت در خبرگزاری‌ها و مطبوعات، حدود 35 درصد رشد داشته است.
وی با قدردانی از اهتمام و توجه ویژه مراكز خبری، به خصوص برخی بخش‌های خبری صدا و سیما مانند خبر حوزه و دانشگاه به انعكاس خبرهای حوزوی تصریح كرد: انتشار و بیان مواضع حوزه علمیه، مراجع و علما، پشتوانه‌ای قوی برای تحكیم پایه‌های نظام مقدس اسلامی و رهبر معظم انقلاب است و موجب تقویت فرهنگ اسلامی در جامعه و نخبگان می‌شود.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین