سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ند   آیت‌الله مصباح یزدی در همایش ربا در نظریه و عمل، نظام اقتصادی كشور را یك نظام ربوی دانست و بر ضرورت اصلاح آن تأكید كرد.   آیت‌الله   مصباح یزدی صبح امروز پنجشنبه در همایش ربا در نظری...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پژوهشگران حوزوی، مشكل ربوی بودن نظام بانكی كشور را حل كنند

  آیت‌الله مصباح یزدی در همایش ربا در نظریه و عمل، نظام اقتصادی كشور را یك نظام ربوی دانست و بر ضرورت اصلاح آن تأكید كرد.

  آیت‌الله   مصباح یزدی صبح امروز پنجشنبه در همایش ربا در نظریه و عمل، چالش‌ها و راهكارها، كه در مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) قم برگزار شد، از حاكم نبودن نظام اقتصاد اسلامی در كشور انتقاد كرد و گفت‌: هم‌اكنون پس از گذشت ربع قرن از پیروزی انقلاب، متأسفانه وضع اقتصادی كشور از جهات مختلف جای نگرانی دارد.
وی افزود: اقتصاد كشور ما مانند بسیاری از كشورهای دیگر به مسأله ربا مبتلا است و این مسأله در بانك‌ها، بنگاه‌های اقتصادی و بازار آزاد كاملاً مشهود است.
رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) راه‌حل‌های موجود در نظام بانكی كشور برای فرار از ربا را حیله‌های شرعی دانست و افزود: حضرت امام خمینی (ره) این حیله‌های فرار از ربا را حرام می‌دانستند.
عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه با ذكر داستان اصحاب سبت اظهار داشت: اصحاب سبت هم همین كاری را كردند كه ما اكنون انجام می‌دهیم. ما برای فرار از ربا به حیله‌ متوسل می‌شویم، در حالی‌كه در قرآن كریم هیچ حرامی مانند ربا تقبیح نشده است و از آن به عنوان «جنگ با خدا و رسولش» یاد شده است.
آیت‌الله مصباح یزدی راهكار برون رفت از معضل ربا را تحقیق و پژوهش در حوزه نظری و عملی این مسأله دانست و خاطر نشان ساخت: تحقیق در مسأله ربا از بهترین جهادهای فرهنگی است. وظیفه پژوهشگران حوزوی است تا بدون توجه به سخنان موافقان و مخالفان و با جرأت و شجاعت نظریه‌های نوینی در این زمینه ارایه دهند و مشكل ربا را حل كنند. البته از سوی دیگر برای اصلاح نظام اقتصادی باید در مرحله عمل هم همه قوا اعم از مجریه، مقننه و قضاییه به این تحقیقات بها دهند تا نظام اقتصادی كشور اصلاح شود.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین