تبیان، دستیار زندگی
لانی محمدرضا طالقانی :ما نایب قهرمان جهانیم! از تیم ملی انگشت نگاری صورت نگرفت رییس فدراسیون كشتی گفت: طی چند روز آینده جواب آزمایش دوم دوپینگ حریف مولداوی محمد اصلانی اعلام خواهد شد كه در صورت مثبت بودن آن، تیم ملی كشورمان ب...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

در صورت اثبات دوپینگی بودن حریف اصلانی

محمدرضا طالقانی :ما نایب قهرمان جهانیم!

از تیم ملی انگشت نگاری صورت نگرفت

رییس فدراسیون كشتی گفت: طی چند روز آینده جواب آزمایش دوم دوپینگ حریف مولداوی محمد اصلانی اعلام خواهد شد كه در صورت مثبت بودن آن، تیم ملی كشورمان به جام نقره مسابقات جهانی آمریكا دست خواهد یافت.

محمد رضا طالقانی در گفت و گو با گروه كشتی خبرگزاری ورزش ایران( ایپنا) اظهار داشت: وقتی در آمریكا بودیم مسئولان از دوپینگی بودن حریف محمد اصلانی در كشتی نیمه نهایی خبر دادند، اگر این مساله در مرحله بعدی آزمایش به عمل آمده به اثبات رسد ، علاوه بر مدال برنزی كه به ملی پوش وزن 55 كیلوگرم كشورمان اختصاص می یابد، تیم ایران با یك مدال نقره و دو برنز به عنوان دومی مسابقات دست می یابد.

وی در ادامه پیرامون مسابقات جهانی آمریكا وعملكرد ملی پوشان ایران توضیح داد : علیرغم همه مشكلاتی كه وجود داشت تیم را به آمریكا اعزام كردیم. در همان روز نخست مسابقات 3 تن از نفرات تیم از جدول مسابقات حذف شدند و ما به سختی بچه ها را از لحاظ روحی تقویت كردیم، تا در دو روز باقمیانده بتوانند عناوین نسبتا خوبی را برای كشورمان به ارمغان آورند.

البته من از نتیجه به دست آمده راضی نیستم ، اما باید در نظر داشت كه وقتی سه كشتی گیر پرامید تیممان شكست خوردند بار اصلی به دوش 4 كشتی گیر باقیمانده افتاد. ضمناً سطح مسابقات هم خیلی بالا بود و در حالیكه در مسابقات جهانی تهران 41 تیم شركت داشتند این بار 78 كشور میهمان آمریكایی ها بودند. طالقانی افزود: گفته بودم كه در نیویورك دنبال نتیجه نیستم و كسب سهمیه در اولویت كار ما قرار داشت. نمی خواهم نتیجه بدست آمده را توجیه كنم اما بدترین قرعه ممكنه عاید تیم ما شد. ضمن اینكه با توجه به دوپینگ كشتی گیر مولداوی اگر تنها یك پوئن بیشتر به دست می آوریم ، حالا قهرمان دنیا بودیم همه به خاطر همین یك امتیاز ما را به باد انتقاد می گیرند در حالیكه به عقیده من این سومی كم از جام قهرمانی نداشت. همین كه آمریكایی ها در كشور خود بدون طلا ماندند نشان دهنده سطح بالای مسابقات است. در هر حال بی انصافی است اگر زحمات بچه ها را زیر سوال ببریم.

رییس فدراسیون كشتی در مورد عملكرد ملی پوشان تصریح كرد: محمد اصلانی خوب كشتی گرفت ، اما در مبارزه با حریف اكراینی اسیر حساسیت مسابقه شده بود . محمد طلایی و علیرضا دبیر هم كه نتوانستند آنچنان كه باید و شاید خواسته ها را برآورده كنند.

هادی حبیبی در یك كلام خیلی خوب كشتی گرفت و مجید خدایی در كشتی با اندرسون آمریكایی در حد و اندازه خودش ظاهر نشد. علیرضا حیدری خوب كشتی گرفت ، اما باید برای غلبه بر كورتانیدزه روش مبارزه خود را تغییر می داد. چون كورتانیدزه قهرمانی نیست كه به همین راحتی بتوان او را مغلوب كرد. علیرضا رضایی هم به واقع بهترین كشتی گیر ما در این دوره از مسابقات بود.

طالقانی در مورد گفت و گوی خود با رافی مارتینی اعلام كرد: با رییس فیلا در خصوص مسابقات جهانی سال آینده سوپر شامپیون و سمینار بین المللی فیلا صحبت كردیم و مارتینی اعلام كرد كه نظرات و پیشنهادات ایران برای فیلا اهمیت ویژه ای دارد. همچنین رییس كنفدراسیون آسیا نیز با برگزاری مسابقات لیگ باشگاهی موافقت كرد كه در هفته آینده زمان، مكان و شرایط این رقابت ها مشخص می شود.

طالقانی دلمشغولی جدید خود را مسابقات جهانی فرانسه قلمداد كرد و افزود: در هفته جاری به دنبال حل مشكلات كشتی فرنگی هستیم و پس از اعزام فرنگی كاران به فرانسه طرح های خود را برای المپیك آتن تنظیم خواهیم كرد. در این راستا در جلسه روز یكشنبه كه با حضور دبیر و نایب رییس فدراسیون برگزار می شود علاوه بر تجزیه و تحلیل نتیجه به دست آمده در نیویورك، برنامه های فدراسیون را برای آینده ترسیم می كنیم.

محمدرضا طالقانی در پایان ضمن رد شایعه انگشت نگاری از تیم ملی كشتی آزاد گفت: در آمریكا از تیم ما انگشت نگاری نشد ،  اما بسیاری به جای اینكه عملكرد كشتی ایران را در نیویورك مورد ارزیابی قرار دهند به حواشی می پردازند. ما در آمریكا هیچ مشكلی نداشتیم و خوشبختانه میزبانی آمریكایی ها قابل قبول بود.