سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ند حجت‌الاسلام و المسلمین فاضل لنكرانی با تاكید بر همكاری حوزه های علمیه و نظام و گفت: حوزه تاكنون مستقل بوده و باید مستقل بماند، ولی باید با نظام همراه و هماهنگ باشد، چون نظام و حكومت خدایی است و بر پایه‌ اسلام بنا شده است....
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حوزه های علمیه علی رغم استقلال باید با نظام هماهنگ باشند

حجت‌الاسلام و المسلمین فاضل لنكرانی با تاكید بر همكاری حوزه های علمیه و نظام و گفت: حوزه تاكنون مستقل بوده و باید مستقل بماند، ولی باید با نظام همراه و هماهنگ باشد، چون نظام و حكومت خدایی است و بر پایه‌ اسلام بنا شده است.

  حجت‌الاسلام و المسلمین جواد فاضل لنكرانی در دیدار با اعضای پایگاه اطلاع‌رسانی رسا گفت: امروز هماهنگی بین حوزه و نظام با حفظ استقلال حوزه بسیار مهم است.
وی افزود: حوزه تاكنون مستقل بوده و باید مستقل بماند، ولی باید با نظام همراه و هماهنگ باشد، چون نظام و حكومت خدایی است و بر پایه‌ اسلام بنا شده و قوانین و كاركرد آن مبتنی بر قرآن و سنت است.

حجت‌الاسلام و المسلمین فاضل لنكرانی با تصریح بر همراه بودن حوزه‌های علمیه با نظام گفت: حوزه‌های علمیه بدون هیچ توقعی در صحنه‌های مختلف نظام حضور داشته‌اند و علما وظیفه شرعی خود می‌دانند كه در مسایل، حتی سیاسی به كمك نظام بشتابند، چراكه اصل نظام ما بر پایه دین است.

وی با اشاره به نام‌گذاری سال جاری به نام پیامبر اعظم (ص) افزود: حوزه‌های علمیه از گذشته تا حال به دستورات پیامبر (ص) عمل می‌كنند و در واقع احیا كننده سیره نبوی هستند و امیدواریم كه حوزه بتواند به وظیفه خود در این سال نیز عمل كند.

مدیر مركز فقهی ائمه اطهار (ع) با توجه به زحمات مراجع و علما و شیوه زندگی آنان گفت: در بین مراجع، علما و شخصیت‌های حوزوی افرادی هستند كه قبل از مرجعیت و بعد از آن شیوه زندگی آن‌ها تغییری نكرده در حالی كه امكانات قابل توجهی در اختیار دارند.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین