تبیان، دستیار زندگی
هرعلیزاده: توسل و تمسك به قرآن كریم بهترین راه موفقیت و رستگاری ورزشكاران است هفتمین دوره مسابقات حفظ و قرائت قرآن كریم  ورزشكاران سراسر كشور و كاركنان ادارات كل تربیت بدنی استان ها صبح امروز در هتل المپیك با پیام محسن م...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مسابقات حفظ و قرائت قران كریم ورزشكاران؛

مهرعلیزاده: توسل و تمسك به قرآن كریم بهترین راه موفقیت و رستگاری ورزشكاران است

هفتمین دوره مسابقات حفظ و قرائت قرآن كریم  ورزشكاران سراسر كشور و كاركنان ادارات كل تربیت بدنی استان ها صبح امروز در هتل المپیك با پیام محسن مهرعلیزاده آغاز شد.

به گزارش ایسنا، در پیام معاون رییس جمهوری و رییس سازمان تربیت بدنی كه از سوی دكتر قراخانلو معاون فرهنگی و آموزشی سازمان قرائت شد، آمده است:" در دنیای امروز ورزش به یكی از اركان مهم و جزئی جدا نشدنی از زندگی بشر تبدیل شده است.

ورزش پلی بین تمدن ها، رابط استواری میان ملل و محلی برای كسب افتخارات ملی است . اما شاید برجسته ترین بعد ورزش، بعد پهلوانی، اخلاقی و تربیتی این پدیده باشد. ورزشكاران یكی از گروه های خاص اجتماعی نیزهستند. صبر و بردباری، روحیه تلاش و جنگندگی، تلفیق رقابت شدید با رفاقت ، عدالت و انصاف در مسابقه، گذشت ، شجاعت و صفات شایسته دیگر را می توان نام برد. " در بخش دیگر پیام مهرعلیزاده با تاكید بر ملاكهای ماندگار آمده است:" اگر چه ركوردهای ورزشی و پیروزی در مسابقات یكی ازمعیارهای سنجش عملكرد ورزشكاران به شمار می رود اما ملاك های فوق با تمام زیبایی هایش زودگذر و ناپایدار به نظر می رسد.

از سوی دیگر معیار انسانی و اخلاقی جایگاه ماندگاری را در ورزش تعیین می كند، حال كه چنین است توسل و تمسك به قرآن كریم بهترین راه موفقیت و رستگاری ورزشكاران است، این منبع جوشان فیض الهی كه راهنمای بشر به فلاح می باشد. اگر به خوبی مورد توجه قرار گیرد جانمایه اصلی برای پیشرفت ، كرامت و عزت ورزشكار مسلمان ایرانی خواهد بود. الحمدالله اعضای خانواده ورزش درایران اسلامی همواره در پیروی از فرامین خدای رحمان، رسول گرامی و ائمه هدایت و نور پیشگام بودند."

مسابقات حفظ و قرائت قرآن كریم ویژه ورزشكاران كه با حضور 400 قاری قرآن برگزار می شود از امروز به مدت 3 روز در هتل المپیك ادامه خواهد یافت.

مراسم پایانی این مسابقات كه از سوی معاوت فرهنگی و آموزشی سازمان تربیت بدنی انجام می شود ، صبح روز دوشنبه با حضور رییس سازمان تربیت بدنی و روسای فدراسیونها برگزار خواهد شد.