سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رد  نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، آثار شهید مطهری را سرچشمه بصیرت و معرفت عنوان كرد.   حجت‌الاسلام محمد رضا آشتیانی، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، امروز در مراسم تجلیل از مربیان عقیدتی سی...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رشد اقتصادی كشور بدون معنویت و اخلاق ارزش ندارد

 نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، آثار شهید مطهری را سرچشمه بصیرت و معرفت عنوان كرد.

  حجت‌الاسلام محمد رضا آشتیانی، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، امروز در مراسم تجلیل از مربیان عقیدتی سیاسی سپاه منطقه قم با اشاره به نام‌گذاری امسال به نام پیامبر اعظم (ص)، سیره ایشان را برای دانشگاهیان و حوزویان الگو دانست و اظهار داشت: همان‌گونه كه پیغمبر (ص) برای تمام مسلمانان الگوست، زندگی برخی از علما و دانشمندان اسلامی نیز باید برای جوانان الگو باشد.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مطهری، رمز موفقیت این شهید را اخلاص و نیت پاك او برشمرد و گفت: آثار، سخنرانی‌ها و مقالات شهید مطهری سرچشمه معرفت و بصیرت است. مطالب به جای مانده از این شهید بسیار پرمحتوا و علمی است و كسی كه دارای فضل نباشد، به سختی می‌تواند درباره آثار استاد مطهری اظهار نظر كند.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، شهید مطهری را شاگرد و تربیت شده مكتب رسول اكرم (ص) و ائمه (ع) معرفی كرد و ادامه داد: شهید مطهری دارای خلوص نیت، تزكیه نفس، بصیرت و ویژگی‌های اخلاقی فراوانی بود كه مانند اكسیری موجب ماندگاری آثار وی شده است.
آشتیانی اضافه كرد: استاد مرتضی مطهری هیچ‌گاه به دنبال مطرح كردن خود و یا آثارش نبوده است. او همه تلاش خود را برای كسب رضای خداوند و اصلاح جامعه به كار بست و این عین توحید و یكتا‌پرستی است.
حجت‌الاسلام آشتیانی در بخش دیگری از سخنان خود وضعیت فرهنگی جامعه را نامناسب خواند و افزود: همان‌گونه كه در چشم‌انداز بیست ساله نظام تهیه و تدوین شده است، معنویت و اخلاق نیز می‌بایستی متناسب با رشد اقتصادی ، در كشور ترقی و رشد كند. نتیجه رشد اقتصادی اگر همراه با معنویت نباشد، ارزش ندارد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین