تبیان، دستیار زندگی
نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از تغییر برخی ساختارها در دستگاه دیپلماسی کشور خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ساختار وزارت‌ امورخارجه تغییر می‌کند

نائب رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس از تغییر برخی ساختارها در دستگاه دیپلماسی کشور خبر داد.

پیشخوان خبر تبیان
وزارت خانه

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری تسنیم ؛ابولفضل حسن‌بیگی نائب رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی ،با بیان اینکه در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، این کمیسیون بررسی‌هایی را  انجام داده است، گفت: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی باید اقداماتی در داخل و خارج کشور انجام شود که در همین راستا اعضای کمیسیون امنیت‌ملی جلساتی را  با کارشناسان و مسئولان وزارت‌  امورخارجه داشته‌اند.

وی ادامه داد: در جلساتی که اعضای کمیسیون امنیت‌ملی با کارشناسان و مسئولان وزارت‌ امورخارجه داشتند، به این نتیجه رسیدند که ساختار دستگاه دیپلماسی براساس آرمان‌های جمهوری اسلامی ایران نیاز به تغییراتی دارد.

نماینده مردم دامغان در مجلس با بیان اینکه ساختار وزارت‌ امورخارجه قدیمی و پاسخگوی‌ نیازهای کشور نیست، افزود: با کارهای کارشناسی که انجام گرفت، مقرر شد 2 میز اقتصادی در وزارت‌ امورخارجه و یک میز اقتصادی در تمامی سفارتخانه‌های ایران  در سایر کشورها تشکیل شود.

نائب رئیس کمیسیون امنیت‌ملی مجلس با تاکید بر اینکه ساختار جدیدی در وزارت‌ امورخارجه در بحث دیپلماسی اقتصادی شاهد خواهیم بود، اضافه کرد: در همین راستا در دستگاه دیپلماسی نیروهای کیفی و متخصص نیز جذب خواهد شد.

حسن‌بیگی با اشاره به مجوزهای لازم از مجلس شورای اسلامی برای تغییر ساختار در وزارت‌ امورخارجه، اظهار داشت: برخی از تغییر ساختارها در دستگاه دیپلماسی نیاز به مجوز مجلس دارد و برخی نیز باید در هیئت دولت به تصویب برسد که مقدمات اخذ مجوز‌ها فراهم شده و قرار است وزارت‌ امورخارجه لایحه‌ای تدوین و به هیئت دولت ارائه کند تا دولت نیز این لایحه را به مجلس ارائه کند.


منبع: تسنیم

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .