تبیان، دستیار زندگی
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی از برگزاری گسترده ترین دوره مجازی کشور توسط سازمان نهضت سواد آموزی و جهاد دانشگاهی خبرداد...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برگزاری گسترده ‌ترین دوره‌ مجازی کشور توسط سازمان نهضت سواد آموزی و جهاد دانشگاهی

برگزاری گسترده ‌ترین دوره‌ مجازی کشور توسط سازمان نهضت سواد آموزی و جهاد دانشگاهی

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی از برگزاری گسترده ‌ترین دوره‌ مجازی کشور توسط سازمان نهضت سواد آموزی و جهاد دانشگاهی خبرداد.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از سازمان نهضت سواد آموزی، علی باقر‌زاده با اشاره به اینکه بیش از ۵۴ هزار آموزش ‌دهنده در دوره‌ های توانمند‌سازی سازمان نهضت شرکت کرده اند، افزود: این فعالیت از گسترده ‌ترین اقداماتی است که تاکنون در کشور انجام شده است و طبق برنامه ریزی های انجام شده مقرر است هر آموزش دهنده 126 نفر ساعت از طریق این سامانه‌ مجازی دوره ببیند.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان این كه یک‌سوم فیلم‌های عمومی و تخصصی بارگذاری شده است، تصریح كرد: برای جلوگیری از ترافیک شبکه، از بار‌گذاری یکباره تمامی مطالب درسی خودداری کرده ایم و فیلم‌ ها را به تدریج روی سایت قرار خواهیم داد.

وی بیان کرد: آموزش ‌دهندگان نباید هیچ هزینه‌ ای بجز ۳۸ هزار و ۵۰۰ تومانی که در نظر گرفته شده، پرداخت نمایند.

باقرزاده با اشاره به اینکه ۱۲۰ فیلم کوتاه از ۳۰۰ فیلم تاکنون ارائه شده است، تصریح کرد: آموزش‌دهندگان باید این دوره‌ها را گذرانده و از تیر ماه ارزشیابی شوند که با توجه به حجم مطالب می‌توان کمی زمان را تغییر داد.

وی تأکید کرد: آموزش‌دهندگان باید برای ادامه فعالیت با سازمان نهضت حتماً در این دوره ‌های توانمندسازی پذیرفته شوند و اگر نمره آن ‌ها در آزمون اول به حد نصاب نرسد باید در دفعات بعدی این ارزشیابی را انجام دهند که برای این امر هزینه دریافت م ی‌شود و تا زمانی که آموزش دهندگان در دوره‌ ها قبول نشوند امکان همکاری با نهضت را ندارند.

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی گفت: آموزش ‌دهندگانی که دسترسی به اینترنت ندارند می‌ توانند با مراجعه به مراکز جهاد دانشگاهی استان خود فایل ‌ها را در قالب cd یا فلش دریافت کرده و از آن استفاده کنند، البته نباید پولی برای این کار از آن‌ ها دریافت شود.

مرکز یادگیری سایت تبیان

تنظیم: زینب شاه مرادی