وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی گفت: سلطه آمریکا بر بسیاری از بانک های جهانی مانع برقراری ارتباط بانک های مختلف دنیا با بانک های ایرانی است و از دولت برای حل این مسئله نمی توان انتظار زیادی داشت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دولت از خصوصی‌سازی غفلت نکند

رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی گفت: سلطه آمریکا بر بسیاری از بانک‌های جهانی مانع برقراری ارتباط بانک‌های مختلف دنیا با بانک‌های ایرانی است و از دولت برای حل این مسئله نمی‌توان انتظار زیادی داشت.

پیشخوان خبر تبیان
خصوصی سازی

به گزارش تبیان به نقل از فارس ؛حاجی آقا‌میری  در مورد خواسته فعالان اقتصادی و بخش بازرگانی از دولت دوازدهم، گفت: آقای روحانی به طور مستمر و در مقاطع مختلف زمانی و حتی از آغاز به کار دولت یازدهم نسبت به خصوصی‌سازی، اجرای اصل 44 و واگذاری بنگاه‌های دولتی به بخشی خصوصی تأکید داشت، اما در عمل به جهت ساختار اقتصادی کشور این اتفاق نیفتاده است که البته ارتباط زیادی هم به دولت ندارد و در جای دیگر تکلیف آن روشن می‌شود، این اتفاق نیفتاده است.  

رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق ایران با بیان اینکه قصد نفی گفته‌های آقای روحانی را در مورد توجه دولت به خصوصی‌سازی ندارم، بیان داشت: 80 درصد بنگاه‌های اقتصادی در دست دولتی‌ها و خصولتی‌ها است و فقط 20 درصد اقتصاد ایران در دست بخش خصوصی است ضمن اینکه تکلیف واگذاری بنگاه‌های اقتصادی به بخش خصوصی در جای دیگر مشخص می‌شود نه در دولت. 

وی با تأکید بر اینکه این موضوع بزرگترین بیماری اقتصادی کشور است، افزود: کسی که بخواهد در این راستا اقدام کند قطعا با مشکلات زیادی روبرو خواهد شد و کار ساده‌ای نیست و بعید می‌دانم علیرغم تأکیدات وی این واگذاری‌های صورت بگیرد. 

بانک‌ها در سطح جهان عمدتا زیر سلطه بانک‌های آمریکایی هستند و شکل ارتباط فعلی ما با ایالات متحده آمریکا هم مانع ارتباط بانک‌های سایر کشورها با ایران می‌شود.

حاج آقای میری گفت: در این مرحله از انتخابات مانند انتخابات قبلی عمل نکردند و واقعی‌تر وعده دادند و تأکید داشتند که با کمک مردم و دیگران می‌توانند به وعده‌هایشان عمل کنند.

وی در ادامه به عنوان فعال بخش بازرگانی گفت: از دولت دوازدهم انتظار داریم که نرخ ارز واقعی و تک نرخی شود.

رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران در پاسخ به این سؤال که خواسته شما در مورد تبادلات بانکی از دولت دوازدهم بخصوص بعد از برجام چیست، افزود: آنچه برجام انجام داده لغو تحریم‌ها مرتبط با موضوع هسته‌ای بوده است اما ما با تحریم‌های دیگری مانند تحریم‌های حقوق بشری مواجه هستیم که به برجام هم مرتبط نیست. 

حاجی‌آقا میری با تأکید بر اینکه این گونه تحریم‌ها هم برای برقراری ارتباطات بیشتر بانکی باید حل شود، گفت: اما نکته مهم این است که بانک‌ها در سطح جهان عمدتا زیر سلطه بانک‌های آمریکایی هستند و شکل ارتباط فعلی ما با ایالات متحده آمریکا هم مانع ارتباط بانک‌های سایر کشورها با ایران می‌شود. 

رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران: آمریکای جهان خوار هم با توجه به سلطه‌اش اجازه ارتباط بانک‌ها را به ما نمی‌دهد و بنابراین مقصر عدم برقراری کامل ارتباطات بانکی ایران با دنیا دولت نیست، بلکه شیطان بزرگ آمریکاست. 

وی همچنین در مورد پرداخت مشوق‌های صادراتی گفت: متاسفانه دولت بودجه کافی برای پرداخت مشوق‌های صادرات ندارد و به نظر می‌رسد برای تحقق وعده‌ها در این بخش باید از اعتبارات برخی بخش‌های دیگر کاست.

منبع: فارس

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین