تبیان، دستیار زندگی
اتحادیه مرغداران با صدور اطلاعیه اعلام کرد: اتحاد مرغداران تنها راه مقابله با قیمت غیرمنصفانه جوجه یک روزه است و مرغداران خود باید تا ۱۵ روز ار خرید جوجه ۲۵۰۰ تومانی خودداری کنند، زیر هیچ امیدی به سیاست تنظیم بازار نهادهای مسئول و نظارتی وجد ندارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مرغداران دولت را تهدید کردند

اتحادیه مرغداران با صدور اطلاعیه اعلام کرد: اتحاد مرغداران تنها راه مقابله با قیمت غیرمنصفانه جوجه یک روزه است و مرغداران خود باید تا ۱۵ روز از خرید جوجه ۲۵۰۰ تومانی خودداری کنند، زیرا هیچ امیدی به سیاست تنظیم بازار نهادهای مسئول و نظارتی وجود ندارد.

پیشخوان خبر تبیان
جوجه

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری تسنیم، اتحادیه مرغداران گوشتی کشور با صدور اطلاعیه ای خواستار همکاری مرغداران کشور برای مقابله با گران فروشی جوجه یک روزه و نخریدن این محصول به مدت 15 روز شد، متن این اطلاعیه که با امضای حسن زاده رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی کشور بوده در ذیل مطلب آمده است.

مرغداران عزیز! اتحادیه های استانی، تعاونیهای شهرستانی، تولیدکنندگان گوشت مرغ مستحضرید که طی 5 ماه گذشته فعالیت تولیدی و ارزشمند شما از وضعیت مطلوبی برخوردار نبوده است و به دلیل کاهش شدید قیمت گوشت مرغ و نوسانات آن،‌ بسیاری از تولیدکنندگان زیان دیده‌اند و زیر بار هنگفت بدهکاری، ادامه فعالیت برای آنان امکانپذیر نیست.

متاسفانه شرایط خاص سیاسی قبل از انتخابات ریاست جمهوری به گونه‌ای بود که امکان اعتراض حق‌طلبانه از ما تولیدکنندگان را سلب می‌کرد که مبادا مورد سوء استفاده سیاسی قرار گیرد. همانطور که می‌دانید جلسات متعدد با دست‌اندرکاران دولتی و انجمن تولیدکنندگان جوجه یک روزه برای کاهش قیمت جوجه که یکی از عوامل اصلی زیان مرغداران طی 5 ماه گذشته بوده است به نتیجه نرسید و قیمت هر قطعه جوجه یک روزه به ناحق تا 3600 تومان نیز فاکتور شده با این وجود مرغداران در شرایط ناگزیر و به امید جبران ضرر و زیان خود اقدام به جوجه‌ریزی کردند در واقع برای ادامه تولید خود را در خطر نابودی و زیان هنگفت قرار دادند حال به آنجا رسیده‌ایم که هیچ امیدی به سیاست تنظیم بازار از سوی نهادهای مسئول و دولت نداریم و قیمت جوجه یکروزه همچنان میان 2300 تا 2500 تومان عرضه می‌شود.

لذا اگر شما مرغداران جوجه یکروزه را با همین قیمت‌ها خریداری کنید با توجه به شرایط فصل و کاهش تقاضا برای خرید گوشت مرغ همچنان با زیان‌های هنگفت جوجه خواهید بود لذا با اتکا به اتحادیه‌ها و تعاونی‌های خود و همدلی و وحدت رویه با انسجام تصمیم بگیرید که جوجه یک روزه را بیش از 1500 تومان خریداری نکنید فقط کافی است تا 15 روز از خرید جوجه گران 2500 تومانی امتناع کنید.

آن دسته از تولیدکنندگان جوجه یک روزه که به سرنوشت مرغداران و صنعت مرغداری فکر نمی‌کنند و بر قیمت کنونی جوجه یک روزه پافشاری دارند در مقال این وحدت عمل شما تسلیم می‌شوند و قیمت به شدت کاهش می‌یابد و میدان رقابت برای فروش ارزانتر جوجه یکروزه در میان مرغ مادری‌ها به وجود میاید، از جانب اینجانب این اتمام حجت با مرغداران گوشتی است با اینکه اتحادیه با تلاش‌ها و مساعی شبانه‌روزی و با برگزاری جلسات متعدد با مسئولین و دست‌اندرکاران در جستجوی دستیابی به راه حلی برای حل این مشکل است. با این وجود خود نیز فکر خود باشید.

جوجه

منبع: تسنیم

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .