تبیان، دستیار زندگی
طبق آنچه در سال ۱۳۹۴ از سوی معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان مهم ترین اولویت سرمایه گذاری در بخش تجارت اعلام شده، احداث نمایشگاه های بین المللی در محل دائمی است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اولویت‌های سرمایه‌گذاری در بخش تجارت کدامند؟

طبق آنچه در سال ۱۳۹۴ از سوی معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان مهم‌ترین اولویت‌ سرمایه‌گذاری در بخش تجارت اعلام شده، احداث نمایشگاه‌های بین المللی در محل دائمی است.

پیشخوان خبر تبیان
تجارت

به گزارش تبیان به نقل از  ایسنا، در لیست مربوط به اولویت‌های سرمایه‌گذاری که از سال ۱۳۹۴ تدوین شده (و طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنان با همان رویکرد دنبال می‌شود) در مجموع ۱۲ بند برای سرمایه‌گذاری تجاری کشور دارای اولویت شناخته شده‌اند که اولین آنها به ایجاد نمایشگاه‌های بین المللی مربوط می‌شود.

پس از آن احداث نمایشگاه دائمی فرش دستباف و ایجاد بانک اصناف اولویت‌های دوم و سوم این حوزه به شمار می‌رود.

توسعه و تقویت زیرساخت‌های تجاری مانند ایجاد پایانه‌های صادراتی، ایجاد خطوط دریایی و هوایی جهت صادرات کالاهای کشور به بازارهای متناسب با نیاز نیز اولویت‌های چهارم و پنجم تعریف شده‌اند و پس از آنها سرمایه‌گذاری در زمینه ایجاد شهرک‌های لجستیکی یا هاب‌های تجاری مورد توجه قرار گرفته است.

همچنین از ایجاد و توسعه شهرک‌های صنفی به عنوان اولویت هفتم سرمایه‌گذاری در بخش تجاری یاد شده و ایجاد و توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای(عرضه کننده کالا و خدمات) در رده بعدی قرار دارد.

ایجاد میادین میوه و تره‌بار، ایجاد و توسعه فروشگاه‌های مجازی و بازاریابی شبکه‌ای، توسعه و ساماندهی شرکت‌های پخش و حمایت از ایجاد شرکت‌های لجستیکی و در نهایت ایجاد شرکت‌های توانمند بازاریابی و صدور کالای صنعتی از دیگر اولویت‌های تدوین شده در حوزه سرمایه‌گذاری تجاری به شمار می‌روند.

در سال ۱۳۹۳ نیز دو بند به عنوان اولویت‌های سرمایه‌گذاری در فضای تجاری کشور اعلام شده بود که در بند اول بحث تقویت و توسعه فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای و در بند دوم توسعه و ساماندهی شرکت‌های پخش و حمایت از ایجاد شرکت‌های لجستیک مورد تاکید قرار گرفته بود.


این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .