تبیان، دستیار زندگی
جانشین فرمانده سپاه قدس با حضور در حرم امام راحل با آرمان های ایشان تجدید میثاق کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سردار قاآنی: راه مقاومت را ادامه می‌دهیم

جانشین فرمانده سپاه قدس با حضور در حرم امام راحل با آرمان های ایشان تجدید میثاق کرد.

پیشخوان خبر تبیان
قاآنی

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، سردار اسماعیل قاآنی صبح امروز در مراسم تجدید میثاق جمعی از فرماندهان و نیروهای سپاه پاسداران با آرمان های امام خمینی (ره) با بیان این‌که «سوم خرداد روز مقاومت و پیروزی است»، گفت: امسال این روز با آخرین روزهای ماه شعبان و نخستین روزهای رمضان همزمان شده است و من این روز را به تمام فرماندهان نیروهای مسلح و ادامه دهندگان راه فتح خرمشهر تبریک می‌گویم.

وی افزود: خرمشهر که در ابتدای تهاجم ناجوانمردانه صدام جنایتکار به نمایندگی از استکبار جهانی مورد حمله قرار گرفت، با حضور تعدادی از دلاورمردان ایرانی و با کمترین امکانات نظامی، سی و چهار روز چند یگان زرهی و مکانیزه دشمن را پشت دیوارهای شهر نگاه داشت.

وی ادامه داد: مقاومت مردم دلیر این سرزمین برای دفاع همه جانبه از همه سرزمین شان ادامه پیدا کرد و پس انجام چندین عملیات، پس از ۵۷۸ روز توسط جوانان این مملکت تصرف شد و خونین شهر مجددا به خرمشهر بدل گردید.

خرمشهر که در ابتدای تهاجم ناجوانمردانه صدام جنایتکار به نمایندگی از استکبار جهانی مورد حمله قرار گرفت، با حضور تعدادی از دلاورمردان ایرانی و با کمترین امکانات نظامی، سی و چهار روز چند یگان زرهی و مکانیزه دشمن را پشت دیوارهای شهر نگاه داشت

جانشین فرمانده سپاه قدس گفت: روز فتح خرمشهر روز ایستادگی در برابر دشمنی بود که همه چیز در اختیارش بود و از حمایت ناتو و ورشو برخوردار بود که تصرف مجدد آن توسط جوانان ما بسیار بزرگ بود و موجب باز شدن راه مبارزه با استکبار جهانی و اسرائیل غاصب شد.

وی افزود: مقاومت ملی ما درس مقاومت را در بین ملت‌های منطقه ترویج کرد و ملت‌هایی که به دنبال مقاومت در برابر استکبار جهانی بودند آمدند و در مکتب خرمشهر درس مقاومت آموختند.

وی خاطرنشان کرد: خرمشهر در خرمشهر نماند همچنان که کربلا در کربلا نماند و فتح خرمشهر استمرار راه عاشورا بود و فتح جنوب لبنان آن را در خارج از مرزهای ما ادامه داد.

جانشین فرمانده سپاه قدس یادآور شد: امروز شما می‌ببینید در اطراف ما کشورهای مختلف را دچار جنگ کردند و در درون این کشورها در هر کدام که فرهنگ خرمشهر و مقاومت شکل گرفته است می‌ببینید که چگونه در برابر استکبار مقاومت می‌کنند. امروز می‌ببینم که رهبر معظم انقلاب تهاجمات علیه جمهوری اسلامی را کنترل می‌کند و این‌گونه است که انقلاب اسلامی هم از خودش دفاع کرده و هم از سایر کشورهای منطقه و امروز می‌بینیم که با وجود تحرکات رژیم سعودی و آمریکا و انگلیس و استکبار جهانی در منطقه، قرار است جز مردم سوریه کسی برای سرنوشت این کشور تصمیم نگیرد.

وی ادامه داد: ما فرزندان امام امروز در روز مقاومت و پیروزی در کنار مردم مسلمان و فداکارمان و در کنار مضجع شریف امام‌مان جمع شده‌ایم که بگوییم راه مقاومت را که تو به ما آموختی و امروز رهبر معظم انقلاب نیز همچنان همین راه عزتمندانه ادامه می‌دهد تا رسیدن به حکومت جهانی امام زمان(عج) استمرار می‌دهیم. امروز از دورترین نقاط کشورها و ملت‌ها در برابر استکبار دفاع می‌کنیم، برای آن‌که چنین کاری وظیفه شرعی ماست، خداوند نیز به کشورمان امنیت مثال زدنی را ارائه کرده است.


منبع : ایسنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .