تبیان، دستیار زندگی
ولایتی با انتشار تصویری در اینستاگرام خود سالگرد آزادسازی خرمشهر قهرمان را گرامی داشت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ولایتی: سوم خرداد نماد پیروزی و مقاومت در برابر دشمن است

ولایتی با انتشار تصویری در اینستاگرام خود سالگرد آزادسازی خرمشهر قهرمان را گرامی داشت.

پیشخوان خبر تبیان
ولایتی

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، علی اکبر ولایتی با انتشار تصویری از خرمشهر، سالروز آزادسازی این شهر قهرمان را گرامی داشت‌ و نوشت: تعبیر زیبای امام خمینی (ره) که "خرمشهر را خدا آزاد کرد" نشانه‌ای از اهمیت این رویداد مهم است که در سایه رشادت شهدای گرانقدر، ایثارگران و رزمندگان و دعا و پشتیبانی ملت شریف محقق شد و در ادامه نیز با استقامت و ایستادگی مردم بزرگوار و مبارزه عزت‌مندانه غیور مردان، نه تنها خرمشهر که اجازه نداد حتی یک وجب از خاک این سرزمین با شکوه به دست دشمنان و بدخواهان بیفتد و خداوند متعال را شاکریم که نعمت وزیدن پرچم با شکوه و سه رنگ ایران اسلامی را در تمام این سرزمین باعظمت نصیب فرمود.

در بخش دیگری از این پیام اینستاگرامی آمده است: آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ترین اهداف عملیات بیت‌المقدس بود که پس از 578 روز اشغال، در روز سوم خرداد 1361 در ساعت 2 بعد از ظهر پس از 34 روز نبرد عزت‌مندانه و باشکوه به طور کامل از اشغال نظامیان عراق خارج شد و در ادامه و در عرصه میدانی، سیاسی و بین‌المللی، صدام متجاوز و حامیان جنگ تحمیلی بر علیه ملت ایران را به شکست کشاند.

ولایتی افزود: روز سوم خرداد را به راستی باید به عنوان نمادی از پیروزی، مقاومت و ایستادگی در برابر دشمن یاد کرد که در ذهن تمامی ایرانیان به بزرگی ثبت و ضبط شده است. خرمشهر، شهر آزادگی و غیرت، حماسه‌ساز ایثارگری دلاور مردان است و مسجد با شکوه "جامع‌" آن نیز نماد پیروزی است که اهتزاز پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران را بر بام خود به افتخار نظاره کرد.

وی در ادامه تاکید کرد: ثبات، امنیت و اقتدار امروز ایران اسلامی را مدیون شهدا، رزمندگان، دلاور مردان، خانواده معزز شهداء، ایثارگران و جانبازان عزیز هستیم و قدردان عظمت و بزرگی این غیور مردان. به راستی فتح خرمشهر نماد حماسه‌ای تاریخی و باشکوه است و شایسته است این روز بزرگ را ارج نهیم و بر روح پاک شهیدان به ویژه شهدای خرمشهر درود می‌فرستیم و این حماسه باشکوه را همواره زنده نگه خواهیم داشت.


منبع : ایسنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .