تبیان، دستیار زندگی
نظرسنجی های موسسه تبیان همواره با مشارکتی بالا و نتیجه ای قریب به واقعیت ، یکی از معتبرترین نظرسنجی ها محسوب می شود که در انتخابات ریاست جمهوری 96 نیز با پیش بینی رای 57 درصدی دکتر روحانی بر اعتبار پیشین خود افزود.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : آزاده مرنی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

صحت پیش بینی نتیجه انتخابات در تبیان

نظرسنجی های موسسه تبیان همواره با مشارکتی بالا و نتیجه ای قریب به واقعیت ، یکی از معتبرترین نظرسنجی ها محسوب می شود که در انتخابات ریاست جمهوری 96 نیز با پیش بینی رای 57 درصدی دکتر روحانی بر اعتبار پیشین خود افزود.

آزاده مرنی -بخش سیاست تبیان

صحت پیش بینی نتیجه انتخابت در تبیان

همواره و در اکثر نظرسنجی های تبیان که یکی از معتبرترین نظرسنجی ها محسوب می شود ؛ نتیجه نظرسنجی با نتیجه اصل یک موضوع قرابت زیادی دارد. موسسه تبیان بنا به ضرورت جامعه در زمان رویدادهای مهم سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و ... نظرسنجی هایی را راه اندازی می کند. نظرسنجی هایی که همواره با استقبال گسترده ی مخاطبان مواجه می باشد.

از جمله نظرسنجی های تبیان که از اعتبار بالایی برخوردار است، نظرسنجی های انتخاباتی است که این مهم در انتخابات های ریاست جمهوری دوره های پیشین، انتخابات مجلس و ... به کرّات مشاهده شده است. همانطور که در انتخابات ریاست جمهوری سال 88 مشاهده شد نتیجه نظرسنجی موسسه تبیان پیروزی دکتر احمدی نژاد را پیش بینی کرده بود که اعلام نتیجه ی این مهم مُهر تاییدی بر روند آن بود.

در انتخابات ریاست جمهوری 96 نیز از چند ماه قبل، تبیان نظرسنجی های خود را مرحله به مرحله و با روند ثبت نام ها، تایید صلاحیت ها و مناظره ها تغییر می داد .

در این دوره از انتخابات نیز همچون گذشته نتیجه ی نظرسنجی تبیان با نتیجه رسمی انتخابات ریاست جمهوری که از سوی وزارت کشور اعلام شد مطابقت داشت.

با آن که با کناره گیری دکتر قالیباف تصور آن می رفت که موجی گسترده از آرا به سبد حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی واریز شود اما همانطور که در نظرسنجی تبیان پیش بینی شده بود؛ دکتر حسن روحانی منتخب مردم شد.

نظرسنجی دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تبیان

موسسه تبیان با راه اندازی آخرین نظرسنجی انتخاباتی خود نتیجه ای به شرح زیر داشت :

- به چه کسی رای می دهید؟

حسن روحانی

57.55

سید ابراهیم رئیسی

42.45

طبق اعلام رسمی دکتر حسن روحانی با 57.13 درصد آرای ماخوذه منتخب ملت شد که در نظرسنجی موسسه تبیان میزان رای ایشان 57.55 درصد پیش بینی شده بود و این مهم نشان از صحت و اعتبار نظرسنجی تبیان دارد.

امید آن می رود که این روندبا مشارکت بیش از پیش شما مخاطبین محترم ادامه پیدا کند.