تبیان، دستیار زندگی
رئیس جمهوری آمریکا که پیشتر روی مسائلی نظیر مهاجرت، تغییرات آب و هوایی و اسلام با پاپ جدل لفظی کرده بود، چهارشنبه اولین دیدار رو در رو با وی را خواهد داشت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پاپ و ترامپ فردا با هم دیدار می‌کنند

رئیس‌جمهوری آمریکا که پیشتر روی مسائلی نظیر مهاجرت، تغییرات آب و هوایی و اسلام با پاپ جدل لفظی کرده بود، چهارشنبه اولین دیدار رو در رو با وی را خواهد داشت.

پیشخوان خبر تبیان
پاپ و ترامپ

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، ماسیمو فاگیولی، استاد مطالعات ادیان و الهیات دانشگاه ویلانوا در پنسیلوانیا گفت: اختلاف نظر پاپ فرانسیس،‌ رهبر کاتولیک‌های جهان و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا آشکار است و آن طور که حامیان ترامپ مدعی هستند،‌ ساخته دست رسانه‌ها نیست.

پاپ سال گذشته میلادی از دیدگاه‌های ترامپ که آن زمان در کارزار انتخابات ریاست جمهوری بود و تاکید داشت می‌خواهد در مرز با مکزیک دیوار بسازد و مهاجران را راه ندهد، انتقاد کرده بود.

پاپ گفت، فردی که معتقد به ساخت دیوار است نه پل،‌ "مسیحی" نیست.

ترامپ که در خانواده‌ای پروتستان بزرگ شده و در اکثر موارد به کلیسا نمی‌رفت، در پاسخی جنجالی گفت‌: برای پاپ "مایه شرمساری" است که دین او را زیر سوال ببرد.

ترامپ حین کمپین‌های انتخاباتی باز هم گفت: اگر یک زمانی واتیکان مورد حمله داعش قرار بگیرد، به شما قول می‌دهم که پاپ آرزو می‌کند و از خدا می‌خواهد که دونالد ترامپ رئیس جمهور باشد.

ترامپ پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر گذشته به تکه‌پرانی‌ علیه پاپ خاتمه داد و نزدیکان پاپ فرانسیس هم تاکید کردند که او کینه‌ای به دل ندارد و می‌خواهد صفحه جدیدی در روابط ایجاد شود.

اوایل همین ماه پاپ به خبرنگاران گفت، به رغم اختلافات با ترامپ "صادق" خواهد بود.

ترامپ در جریان سفر به اروپا قرار نبود توقفی در رم داشته باشد که این تصمیم با انتقادهایی مواجه شد. زمانی که ترامپ تغییر عقیده داد، واتیکان ۸:۳۰ صبح چهارشنبه را برای ملاقات رو در رو تعیین کرد که یک روز و یک زمان غیر معمول است.

پاپ فرانسیس همواره ساعت ۱۰ صبح روزهای چهارشنبه در میدان سن پیتر با مردم دیدار می‌کند. منابع واتیکان می‌گویند، کنسل و یا عدم تاخیر در این برنامه‌های مردمی بسیار اهمیت دارد.


منبع : ایسنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .