تبیان، دستیار زندگی
نایب رییس شورای اسلامی با توجه به قرار گرفتن در آستانه دهه تکریم و غبارروبی مساجد، گفت: غبارروبی مساجد و آمادگی این اماکن مقدس برای استقبال از ماه مبارک رمضان، حضور پر رنگ مردم و خادمان افتخاری مساجد را می طلبد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مساجد مبدا اقدامات مهم مسلمانان بوده است

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با توجه به قرار گرفتن در آستانه دهه تکریم و غبارروبی مساجد، گفت: غبارروبی مساجد و آمادگی این اماکن مقدس برای استقبال از ماه مبارک رمضان، حضور پر رنگ مردم و خادمان افتخاری مساجد را می‌طلبد.

پیشخوان خبر تبیان

علی مطهری

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، علی مطهری درباره اهمیت خدمت و توجه به مساجد گفت: به طور کلی از زمان صدر اسلام و آغاز دعوت پیامبر اکرم(ص) همچنین در کلیه جوامع اسلامی، مساجد از اهمیت خاص و ویژه‌ای برخوردار بوده‌اند.

وی در ادامه افزود: نبی اکرم(ص) هنگامی که وارد مدینه شدند، اولین کار خود را بنای مسجد به عنوان محلی برای اجتماع و گردآوردن مسلمانان قرار دادند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مساجد، همواره در تاریخ، مبدأ و محلی برای  تصمیمات و اقدامات مهم مسلمانان بوده، خاطرنشان کرد: امروز نیز در جامعه اسلامی ما، باید بیش از پیش، مساجد، تکریم و بزرگ داشته شوند تا شاهد هر چه بیشتر حضور مردم در مساجد و پویایی آنها باشیم.

وی ضمن اشاره به بزرگداشت دهه تکریم و غبارروبی مساجد، یادآور شد: غبارروبی مساجد و آمادگی این اماکن مقدس برای استقبال از ماه مبارک رمضان، حضور پر رنگ مردم و خادمان افتخاری مساجد را می‌طلبد.

مطهری در پاسخ به این سوال که آیا شما خود را خادم افتخاری مسجد می‌دانید، بیان کرد: بله، قطعا در صورت قابل بودن، خود را از خدمتگزاران مسجد می‌دانم.

وی ادامه داد : با توجه به سخنان بزرگانی چون استاد شهید مرتضی مطهری، صرف پخش شدن برنامه‌های مذهبی از صدا و سیما، نباید مردم از حضور خود در مساجد و فعالیت در برنامه‌های مذهبی و اجتماعی مرتبط با مساجد نظیر فعالیت‌های بسیج کم کنند؛ بلکه همواره باید اهمیت کافی برای مسجد و اکرام آن قائل باشند.


منبع: ایسنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .