تبیان، دستیار زندگی
اد  سومین اجلاس مشترك جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علما و روحانیت چهار استان غرب كشور كه در كرمانشاه برگزار شده بود عصر پنجشنبه پس از جمع بندی مطالب مطرح شده با قرائت بیانیه ای به كار خود پایان داد. در این  نشست...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سومین اجلاس مشترك جامعه مدرسین و روحانیت غرب كشور به كار خود پایان داد

سومین اجلاس مشترك جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علما و روحانیت چهار استان غرب كشور كه در كرمانشاه برگزار شده بود عصر پنجشنبه پس از جمع بندی مطالب مطرح شده با قرائت بیانیه ای به كار خود پایان داد.

در این  نشست  ابتدا گزارش كمیسیون های حوزه های علمیه , فرهنگی تبلیغی , سیاسی اجتماعی و روحانیت مطرح شد و پس از طرح دیدگاههای علمای استانهای همدان , كردستان , ایلام و كرمانشاه بیانیه اجلاس توسط آیت الله مقتدایی دبیر اجلاس قرائت شد.

نشست مشترك جامعه مدرسین و علما و فضلای مناطق مختلف كشور همه ساله با محور قراردادن مباحث و مسایل مربوط به روحانیت و حوزه های علمیه در جهت پیشبرد اهداف متعالی اسلام و تقویت نظام اسلامی و تعمیق باورهای اعتقادی مردم برگزار می شود.

تقویت ارتباط و اعتماد متقابل روحانیت و مردم , تقویت حوزه های علمیه شهرستانها و دستیابی به راهكارهای بهبود وضعیت فرهنگی تبلیغی منطقه غرب كشور از جمله موضوعات و مباحثی بود كه در كمیسیونهای تخصصی و نشست عمومی سومین اجلاس به بحث و بررسی گذاشته شد.

در مواد پنج گانه بیانیه پایانی آمده است , اعضای جامعه مدرسین و علما و روحانیت منطقه با توجه به ضرورت تقویت وحدت و ارتباط بین علما و روحانیت تصمیم گیری واحد نسبت به مسایل مهم و كلان انقلاب و نظام اسلامی اقدامات اساسی و نتیجه بخش در این زمینه را مورد تاكید قرار دادند.

در بند دو این بیانیه با تاكید بر حمایت و پشتیبانی و تقویت حوزه های علمیه شهرستانها در ابعاد علمی , اخلاقی , سیاسی و اجتماعی و تامین منابع مالی به تناسب نیازها خواستار هماهنگی مجموعه نهادهای حوزوی در تحقق این امر شدند.

شركت كنندگان در این اجلاس با توجه به تاكید مقام معظم رهبری بر حق مسلم برخورداری ملت عظیم الشان ایران اسلامی از فناوری صلح آمیز هسته ای و تقدیر از التزام مسئولان نظام اسلامی بر قوانین و مقررات آژانس بین المللی هسته ای , خواستار برخورد عادلانه آژانس شدند.

در بند چهارم آمده است , ما براین باوریم كه مبارزه با فساد و بی بند و باری كه مسئولان نظام به آن وعده داده اند , باید در چارچوب قوانین و مقررات كشور و با برخوردهای عملی مناسب و در خور شان جامعه اسلامی پیگیری شود.

در خاتمه ضمن تقدیر و تشكر از تلاش های صادقانه دولت اسلامی بویژه در خدمات سفرهای استانی و ایجاد امید و تلاش برای خدمت رسانی و تایید اصول گرایی متذكر می شویم , همان طوری كه مراجع عظام تقلید و فضلای حوزه های علمیه به غیرشرعی بودن اختلاط زن و مرد در مكانهای ورزشی تاكید كرده اند , تامین امنیت در ورزشگاهها خصوصا برای بانوان محترم با مشكلات جدی مواجه است .