تبیان، دستیار زندگی
دو طرح ملی «ارتقای کیفیت چادر نماز مساجد، حسینیه ها و تکایا» و «تعویض چادر مشکی» در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، رونمایی و اجرایی می شوند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دو طرح ملی در نمایشگاه بین‌المللی قرآن رونمایی می‌شود

دو طرح ملی «ارتقای کیفیت چادر نماز مساجد، حسینیه‌ها و تکایا» و «تعویض چادر مشکی» در بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، رونمایی و اجرایی می‌شوند.

هومن بهلولی- روابط عمومی

عفاف و حجاب

به گزارش تبیان و به نقل از ستاد خبری بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، کمیته عفاف و حجاب در بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، شامل دو بخش اجرایی و محتوایی است. در بخش اجرایی که فعالان، تولیدکنندگان، توزیع‌کنندگان و موسسات فرهنگی عفاف و حجاب حضور دارند، جدیدترین محصولات و کالاهای اساسی موردنیاز این بخش در زیرمجموعه‌های پارچه چادری، چادر آماده، ملزومات عفاف و حجاب، مانتوی اجتماع نوجوان، پوشاک مردان و جشن تکلیف ارائه می‌شود.

کارگروه ساماندهی مد و لباس در کنار بخش اجرایی، بخش محتوایی را نیز با برنامه‌های مختلف دایر خواهد کرد. در این بخش دو طرح ملی رونمایی و اجرایی می‌شوند. طرح نخست، ارتقای کیفیت چادر نماز مساجد، حسینیه‌ها و تکایا است. اشخاص به نمایندگی از مساجد یا به‌صورت فردی می‌توانند چادرهای مستعمل را به هر تعداد تحویل و یک چادر نماز و مقنعه با پارچه ایرانی به بهای ١٢ هزار و ٥٠٠ تومان دریافت کنند. دریافت این چادرهای مستعمل هیچ کاربرد صنعتی نداشته و صرفا به‌صورت نمادین است.

دومین طرح نیز، تعویض چادر مشکی است که با توجه به محدودیت تولید چادر مشکی در ایران، این چادرها از مرغوب‌ترین چادرهای خارجی موجود در بازار کشور تامین خواهد شد. مراجعان در این طرح با تحویل یک چادر مشکی مستعمل، یک قواره ٥ متری چادر مشکی با قیمت ٥٠ هزار تومان دریافت خواهند کرد. در کارگاه دوخت چادر با ٢٠ چرخ خیاطی، به‌صورت رایگان پارچه‌های خریداری شده، برش و دوخته خواهند شد.

یست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار «قرآن، اخلاق و زندگی» ٧ تا ٢٦ خردادماه سال جاری (همزمان با دوم تا بیست و یکم ماه مبارک رمضان) در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) میزبان علاقه‌مندان به قرآن است.