تبیان، دستیار زندگی
مسئول مدیریت بهداشت محیط مناسبت ها و ایام خاص وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی از کنترل و بازرسی مستمر بهداشت محیطی مراکز طبخ و عرضه مواد غذایی در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تشدید کنترل مراکز عرضه مواد غذایی در ماه رمضان

مسئول مدیریت بهداشت محیط مناسبت‌ها و ایام خاص وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی از کنترل و بازرسی مستمر بهداشت محیطی مراکز طبخ و عرضه مواد غذایی در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد.

پیشخوان خبر تبیان
آش فروشی

به گزارش تبیان به نقل از  ایرنا ،از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سید رضا غلامی با اشاره به برنامه‌های وزارت بهداشت ماه مبارک رمضان گفت : کنترل و بازرسی مستمر از مراکز طبخ و عرضه شیرینی های سنتی و مراکز طبخ و عرضه و فروش آش و حلیم و مواد غذایی مشابه و همچنین رستوران‌ها و فست فودها از جمله برنامه‌های بهداشت محیط سراسر کشور در ماه مبارک رمضان است.

وی افزود: بازرسی بهداشتی به صورت مشترک با همکاری دستگاه‌ها و سازمان‌های مرتبط از جمله سازمان تعزیرات حکومتی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و اتحادیه‌های مرتبط مانند اتحادیه آش و حلیم ، رستوران‌داران، چلوکبابی‌ها و کبابی‌ها، قنادی و شیرینی فروشی ها انجام می‌شود.

غلامی گفت: همه اماکن عمومی و مراکز کنترل دخانیات در ماه مبارک رمضان مورد بازرسی قرار می گیرند و بازرسی بهداشتی از سامانه‌های آبرسانی نیز انجام می‌شود.

مسئول مدیریت بهداشت محیط مناسبت‌ها و ایام خاص وزارت بهداشت افزود: کنترل و بازرسی بهداشت محیطی محل‌های برگزاری مراسم افطار و سحردهی به ویژه برای شب‌های قدر با دقت و تاکید صورت خواهد گرفت و همه بازرسان وزارت بهداشت برای انجام سریع بازرسی ها امسال از دستگاه های سنجش و آزمایش سیار نمونه‌های مواد غذایی استفاده می‌کنند و می توانند بلافاصله فاسد بودن یا مضر بودن مواد غذایی را در محل تشخیص داده و برخورد قانونی لازم را انجام دهند.

براساس تقویم رسمی کشور، شنبه 6 خرداد نخستین روز ماه مبارک رمضان خواهد بود.


منبع:ایرنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .