تبیان، دستیار زندگی
در این قسمت ما برای دانش آموزان یک بازی ساده و در عین حال سرگرم کننده قرار داده ایم تا با انجام این بازی بتواند در این مبحث توانایی لازم برای انجام این مبحث را به دست آورند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بازی بادکنک درصد

بازی بادکنک درصد

یکی از مباحث بسیار شیرین و پر کاربرد در درس ریاضی مبحث آشنایی با مفهوم درصد می باشد این مبحث که بسیار در درس ریاضی پر کاربرد است در زندگی روزمره نیز بسیار کاربرد دارد. در این قسمت ما برای دانش آموزان یک بازی ساده و در عین حال سرگرم کننده قرار داده ایم تا با انجام این بازی بتواند در این مبحث توانایی لازم برای انجام این مبحث را به دست آورند. این بازی همچنین می تواند برای آموزش توسط دبیر در کلاس درس برای یادگیری بهتر دانش آموزان استفاده شود.این بازی علاوه بر جنبه آموزشی جنبه سرگرمی برای دانش آموزان دازد و دانش آموزان می توانند آن را جایگزین بازی های کامپیوتری کنند.

در این قسمت نحوه انجام بازی به این صورت است که در ابتدای ورود به بازی برای شما تعدادی بادکنک نشان داده می شود، بر روی هر کدام از این بادکنک ها یک عدد کسری نوشته شده است. در قسمت بالای بازی برای شما یک عدد مشخص می شود. شما باید از میان بادکنک های نشان داده شده عدد مورد نظر را انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید در صورتی که بادکنک انتخاب شده توسط شما درست باشد عدد بعدی برای شما نمایان می شود. در صورتی که جواب انتخاب شده اشتباه باشد باز از نو شروع می شود. در صورتی که همه جواب ها را به درستی امتخاب کنید بر روی سیم برق که داخل بازی مشاهده می کنید یک پرنده روی آن قسمت قرار می گیرد.

برای مثال شما بعد از ورود به بازی در قسمت بالا عدد %81 برای شما نمایش داده می شود بر روی بادکنک های که با ترتیب برای شما ظاهر می شوند روی هر کدام یک کسر نوشته شده در این قسمت شما باید عدد ٨١ بر روی ١٠٠ را پیدا کنید بعد از پیدا کردن جواب درست به وسیله نشانه گر ماوس بر روی آن کلیک کنید. در صورت انتخاب جواب درست عدد بعدی و بادکنک بعدی نمایش داده می شود و در غیر این صورت تمامی بادکنک ها ناپدید می شوند و شما با اول بازی بر می گردید. حالا با توجه به توضیحات داده شده می توانید این بازی را به راحتی انجام دهید و در این مبحث به خوبی توانایی لازم را به دست آورید. دانش آموزان می توانند به منظور درک بهتر به وسیله کاغذ و قلم  می توانید اعداد را روبروی هم نوشته و با یکدیگر مقایسه کنید.

برای دانلود فایل آموزشی اینجا کلیک کنید.

مرکز یادگیری سایت تبیان-علی کلوت